Diecezja siedlecka

12. Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin w Parczewie

Kościół Niedz. 07.05.2023 12:51:12
07
maj 2023

W niedzielę, 7 maja do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie pielgrzymowały rodziny. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Chcę Cię kochać lepiej”. Katolickie Radio Podlasie oraz diecezjalna telewizja internetowa FARO.TV transmitowały tą uroczystość.

Wydarzenie rozpoczęło się od obrzędu instalacji nowych kanoników. W Wielki Czwartek bp Kazimierz Gurda ustanowił nowych kanoników Kapituły Kolegiackiej Parczewskiej ks. Bogusława Filipiuka, proboszcza parafii Samogoszcz i ks. doktora Adama Kulika, proboszcza parafii Jeleniec. Ponadto ks. biskup przeniósł do grona kanoników gremialnych ks. kan. Jacka Seredę, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Siedleckiej.

Dzisiejszej Mszy św. koncelebrowanej w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie, przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. - Bądźmy otwarci na działanie Ducha Świętego. Niech On nas prowadzi – mówił w homilii Pasterz Kościoła Siedleckiego. Duch św. pobudza nas, aby tak jak Maryja zawierzyć swoje życie Bogu. Wielu pragnie to uczynić przez wstawiennictwo Matki Bożej. Dzięki temu zwierzeniu uczymy się lepiej kochać. Jest to proces, który trwa całe życie. Nie możemy zrażać się trudnościami i porażkami. Duch św. jest stale obecny, aby nam pomagać ,aby nas umacniać, dawać nam nadzieję, że nasza miłość małżeńska rodzinna i do Ojca Niebieskiego staje się coraz lepsza – mówił biskup.

Podczas Mszy św. małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską. Na zakończenie Eucharystii nastąpił Akt Zawierzenia Rodzin Matce Bożej. Następnie konferencję na temat „Chcę cię kochać lepiej. Sztuka budowania komunikacji małżeńskiej” wygłosili Iga i Konrad Grzybowscy z Warszawy.
- Nasza komunikacja to codzienność, czyli mówienie o swoich potrzebach, oczekiwaniach i docenianiach drobnych rzeczy. Nie wystarczy przyjechać do Parczewa i wysłuchać konferencji. Żeby kochać lepiej, musimy się starać każdego dnia, rozmawiać o tym co czujemy, co przeżywamy. Mężczyzna się nie domyśli, więc musimy uczyć się tej rozmowy. Bez komunikacji będziemy stali w miejscu. Ważne, żebyśmy rozmawiali i uczyli się tej miłości – mówią małżonkowie z 10-letnim stażem Iga i Konrad Grzybowscy.

Swoim świadectwem komunikacji małżeńskiej podzielili się też Anna i Łukasz Wileńscy, członkowie Ruchu Światło Życie oraz Edyta i Andrzej Bekulart z Ruchu Szensztackiego.Całość wydarzenia, włączenie ze świadectwami małżonków, można obejrzeć na kanale FARO.TV.
Fot. ks. Paweł Broński/Sławomir Karczewski
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Joanna Pon. 08.05.2023 04:51:30

Dziękujemy za Rekolekcje Zawierzenia Rodzin! Piękny czas w naszej rodzinie. Dziękuję!