Pielgrzymka

Grupa 14 w pełnym składzie wyruszyła na pielgrzymi szlak

02
sie 2023

Już nie Grupa 16, a Grupa 14 w składzie dekanat włodawski, hański, wisznicki i parczewski w środę, 2 sierpnia wyruszyła na pielgrzymi szlak.

Mszą świętą o godz. 6.00 w Bazylice Mniejszej w Parczewie rozpoczęło się wspólne pielgrzymowanie Grupy 14. Eucharystię sprawowali dziekan dekanatu wisznickiego, księża przewodnicy, proboszczowie obu parczewskich parafii oraz księża odpowiedzialni za Pieszą Pielgrzymkę Podlaską na Jasną Górę.

- Wyruszacie w czasie trudnym, gdzie pochłania nas technologia cyfrowa i internet. Gdzie ludzie żyją wirtualnie, a nie naprawdę. Wy nie chcecie dryfować, ale chcecie płynąć i to pod prąd. Idziecie pod górę, niosąc swoje intencje, ofiarowując swój wysiłek, trud, cierpienie, może nawet pokusy. Ale idziecie wytrwale na Jasną Górę, by się przemieniać, bo chcecie zmieniać swoje życie – mówił w homilii do pielgrzymów ks. Stanisław Kulik, proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Parczewie.

Po zakończeniu wspólnej modlitwy pątnicy, odprowadzeni przez mieszkańców Parczewa, wyruszyli przed tron Jasnogórskiej Pani.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.