Diecezja siedlecka

Jubileusz 15-lecia powstania Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie w Jabłoniu

Kościół Pon. 01.07.2024 07:19:58
01
lip 2024

Mszą świętą o godz. 12.00 w niedzielę, 30 czerwca, w kościele św. Tomasza Biskupa z Willanowy w Jabłoniu rozpoczęły się uroczyste obchody jubileuszu 15-lecia powstania Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie. Eucharystia koncelebrowana była przez proboszcza ks. Zbigniewa Szyprowskiego oraz ks. Grzegorza Suwałę - opiekuna Kół Przyjaciół KRP.

W wygłoszonej homilii ks. Suwała zwrócił uwagę na znaczenie diecezjalnej rozgłośni i potrzebę funkcjonowania parafialnych Kół Przyjaciół KRP.

- Stajemy dziś z wdzięcznością za 15 lat istnienia oddziału parafialnego Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie. To tak wiele modlitw ofiarowanych w intencjach tego dzieła, to tak wiele ofiar przekazanych na rzecz funkcjonowania tego dzieła. Dziś stajemy z wielkim dziękczynieniem za tych wszystkich, którzy w tej wspólnocie odnaleźli swoje miejsce w Kościele i w ten sposób wspierają nasze diecezjalne dzieło, naszą diecezjalną rozgłośnię. Stają się apostołami, tymi, którzy pomagają Chrystusowi nieść dobrą nowinę dziś, dzięki internetowi, aż po krańce ziemi. Wielu stawia sobie pytanie fundamentalne o swoją wiarę, wielu szuka odpowiedzi na różnego rodzaju pytania i ufamy, że to dzięki Katolickiemu Radiu Podlasie będziemy mogli zanieść orędzie Boga tym, którzy czegoś w swoim życiu szukają – mówił kapłan.

Po zakończonej Mszy świętej organizatorzy spotkania i zaproszeni goście udali się do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłoniu. Tam opiekun Kół Przyjaciół KRP ks. Grzegorz poinformował o najbliższych planach związanych z działalnością kół i zaprosił wszystkich na 14 września do Siedlec na Mszę świętą do katedry, a następnie na piknik. Na ręce Małgorzaty Januszko, prezes oddziału, delegacje z zaprzyjaźnionych kół z Radzynia Podlaskiego, Radcza, Milanowa, Górek i Wandowa złożyły gratulacje i życzenia. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił zespół ludowy Kalina z Jabłonia. Był obiad, tort, rozmowy, wspomnienia i dużo radości z możliwości wspólnego świętowania, bo jak wszyscy zgodnie stwierdzili Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, to wspaniała wspólnota i jedna wielka rodzina.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.