Diecezja siedlecka

Jubileusz 20-lecia Parafialnego Oddziału Koła Przyjaciół KRP w Parczewie

Kościół Pon. 02.10.2023 07:06:42
02
paź 2023

W niedzielę, 1 października w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin, Parafialny Oddział Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie w Parczewie obchodził jubileusz 20-lecia swojego istnienia. Obchody jubileuszu połączone były z Radiową Niedzielą.

Mszą Świętą o godzinie 12.00 sprawowaną przez ks. Grzegorza Suwałę, diecezjalnego opiekuna Kół Przyjaciół KRP, rozpoczęły się obchody jubileuszu istnienia parczewskiego koła. W homilii ksiądz Grzegorz nawiązał do Ewangelii, jak również działalności Katolickiego Radia Podlasie:

- Prawdą, która może wyzwolić człowieka, jest nikt inny, jak sam Jezus Chrystus. On chce, abyśmy stanęli przed Nim w prawdzie, bo On chce nas uświęcać. Od 31 lat w naszej diecezji taką prawdę o Chrystusie, ale i o człowieku, głosi Katolickie Radio Podlasie. Dla wielu, ta rozgłośnia, staje się lustrem słowa Bożego, o którym mówiliśmy na początku. Tam wielu formuje swoje serce przez różnego rodzaju audycje, rozważanie, modlitwy. Tam wiele osób odkrywa prawdę o Bogu, tam wiele osób świadczy o swojej przynależności do Jezusa Chrystusa. Każdy słuchacz naszego radia wie o tym, że Katolickie Radio Podlasie, to nie tylko Dobra Nowina, ale to również życie naszego regionu, również internet. Takim swoistym mostem, który łączy parafie, to sanktuarium, z naszą rozgłośnią staje się różaniec, który każdego miesiąca jest transmitowany przez nasze radio. Ta modlitwa za rodziny, za małżeństwa, za dzieci, za młodzież zanoszona z tego miejsca za pośrednictwem naszego radia, dociera nie tylko na teren naszej diecezji, ale i dalej, do sąsiednich diecezji, a dzięki łączom internetowym na cały świat.

Po Eucharystii członkowie i przyjaciele Parafialnego Oddziału Koła Przyjaciół KRP w Parczewie zgromadzili się w sali katechetycznej przy plebanii, aby świętować okrągły jubileusz. Wśród przybyły na uroczystość gości byli przedstawiciele Kół Przyjaciół KRP z parafii Milanów, Radcze, Jabłoń, Wohyń i Ostrów Lubelski. Na ręce Zofii Cyranki, prezesa Parafialnego Oddziału Koła Przyjaciół KRP w Parczewie, popłynęły wyrazy uznania i życzenia kolejnych pięknych jubileuszy. Ksiądz Grzegorz Suwała również podziękował za piękne świadectwo wiary osób należących do kół KRP i przedstawił plany formacyjne ich członków.

Zanim wszyscy zasiedli do stołów, aby poświętować w rodzinnej atmosferze, odśpiewano piosenkę napisaną przez Henrykę Tureniec specjalnie na tę okoliczność:
W Parczewie wiernie trwamy (na melodię „Jak długo na Wawelu”)

I. Podlasie to kraina,
którą zna każdy z nas.
Tu życie nam umila
Płynący z radia głos.

Ref. W Parczewie wiernie trwamy
dwadzieścia długich lat.
Iść z radiem przyrzekamy,
poprzez ten trudny czas.
Bo każdy w nim odnajdzie
dla siebie jakiś znak.
Z KRP łatwiej będzie
wędrować przez ten świat.

II. Pomaga wielbić Boga
i śpiewać chwały pieśń.
Gdy cię ogarnia trwoga
Pomaga spokój wnieść.
Ref. W Parczewie…

III. W tym radiu każdy znajdzie
dla siebie nauk moc.
Jak matka cię przygarnie,
gdy w duszy ciemna noc.
Ref. W Parczewie…

IV. Samotność nam nie grozi,
bo dobre radio stąd
pod dach nasz co dzień przychodzi
Przyjaciół tworzy krąg.
Ref. W Parczewie…


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Anna M. Pon. 02.10.2023 08:41:31

Dziękujmy za wspaniałe spotkanie! Ciszymy się ks. Grzegorzem. Dziękujemy za piękne słowa. Było pięknie, pysznie i radośnie. Brawa dla Koła z Parczewa.