Diecezja siedlecka

Letni piknik w parafii Opatrzności Bożej w Parczewie

Kościół Niedz. 25.06.2023 10:41:30
25
cze 2023

W sobotę, 24 czerwca, w parafii Opatrzności Bożej w Parczewie odbył się letni piknik „Początek wakacji”. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji nie tylko dla najmłodszych, dlatego na festyn parafialny przybyły całe rodziny.

Zamki dmuchane dla dzieci, animacje i zabawy integracyjne dla całych rodzin, tęczowe makijaże, balonowe figury, bańki mydlane, pokaz sprzętu pożarniczego przygotowany przez Państwową Straż Pożarną w Parczewie, a także wspólne ognisko, to tylko nieliczne niespodzianki przygotowane przez organizatorów. Jak mówi Adam Wróblewski, przedstawiciel Parafialnego Zespołu Caritas, festyn zorganizowano po to, aby uczestniczyły w nim całe rodziny. Jest to okazja do integracji i do tego, by dobrze spędzić czas:
- Organizujemy takie imprezy praktycznie co roku. W organizację festynu włączają się wolontariusze i wszyscy ludzie dobrej woli przygotowując chociażby poczęstunek. Robimy to po to, aby zintegrować całą społeczność parafialną ludzi młodych, dorosłych, rodziców, dziadków, żeby wspólnie pobyli i poznali się. Jednocześnie też chodzi o to, aby osoby uczestniczące w takim wydarzeniu pobawiły się. Jest to bardzo pozytywne działanie, bo ludzie wychodzą stąd radośni i lepiej do siebie nastawieni.

Na potrzebę organizacji takich spotkań zwraca również uwagę ks. Mirosław Żaczek wikariusz Opatrzności Bożej w Parczewie:

- Festyn „Powitanie wakacji” to piękny czas, kiedy możemy zaprosić całe rodziny do wspólnego spędzenia czasu. Czasu, który będzie owocował tym, że szczególnie młodzi ludzie, przybliżą się do Kościoła. Nie oszukujmy się, dwa lata pandemii sprawiły, że istnieje potrzeba, aby zrobić coś, by młodym ludziom pomóc wrócić do wspólnoty Kościoła. Tutaj, właśnie dziś, w naszej parafii, jest taki ładny obrazek, bo widać dużo dzieci w różnym wieku, widać rodziców, dziadków. Wszyscy kręcą się, rozmawiają, bawią się i to wszystko pod okiem Bożej Opatrzności. Jest to więc dobra okazja, aby pokazać rodzicom, że warto jest być blisko Kościoła, bo oprócz modlitwy, która wiadomo jest najważniejsza, można być radosnym, można się integrować i doznać takiej zwyczajnej ludzkiej życzliwości, radości, pokoju jak również docenić dar obecności drugiego człowieka.

Organizatorami pikniku był ks. Stanisław Kulik - proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Parczewie oraz Parafialny Zespół Caritas i Szkolne Koło Caritas.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.