Diecezja siedlecka

Misterium Męki Pańskiej w parafii Milanów

07
kwi 2023

W Wielki Czwartek, 6 kwietnia po Mszy Wieczerzy Pańskiej, na dziedzińcu kościoła w Milanowie odbyło się Misterium Męki Jezusa Chrystusa. Wzięli w nim udział lokalni aktorzy oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Milanowie przy współpracy z proboszczem ks. Sławomirem Matejkiem.

Widowisko pasyjne zostało przygotowane przez grupę teatralną „GOKTER” działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Milanowie - Planowaliśmy to wszystko już jakiś czas temu. Robiliśmy już kiedyś takie przedstawienie „Pasja oczami Marii Magdaleny”. Teraz pokusiliśmy się o troszeczkę inną jego formę, a na drugi rok planujemy przedstawienie, które będzie ukazywało wszystkie stacje drogi krzyżowej – informuje Małgorzata Osipiak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Milanowie.

Inicjatorką przedsięwzięcia oraz jego reżyserem była Marzena Zawisza – instruktorka teatralna i nauczyciel języka polskiego w miejscowej szkole - Chcieliśmy pokazać mękę Pana Jezusa, a jednocześnie włączyć w jej przeżywanie mieszkańców naszej małej miejscowości, która w ten sposób mogła razem, idąc za Panem Jezusem, uczcić naszego Pana, pokłonić się i zjednoczyć w Jego cierpieniu - podkreśla Marzena Zawisza.

Oprawę muzyczną przedstawienia przygotował chór parafialny „BEATI CANTORES” pod batutą Katarzyny Kowalczuk.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.