Diecezja siedlecka

Modlitwa młodych dekanatu parczewskiego w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie

Kościół Niedz. 22.10.2023 17:53:33
22
paź 2023

Msza święta z homilią, konferencja, Adoracja oraz indywidualne błogosławieństwo to wszystko połączyło młodzież dekanatu parczewskiego na Wieczorze Modlitwy Młodych w sobotę, 21 października w Parczewskiej Bazylice.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą, którą sprawował ks. Jan Kociubiński, wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie. W wygłoszonej do zgromadzonych homilii zwrócił uwagę na wartość człowieka, na miłość bliźniego, podając przykład Jezusa, jako tego, który zwycięża, bo wie kim jest, zna swoją wartość i nie pozwala nikomu drwić ze swojej osoby.

- Jezus sam siebie akceptuje. Jezus sam siebie przyjmuje. Gdyby tak nie było nie pokazywałby tego na kartach Ewangelii. A pokazuje swoje zmęczenie, swój smutek, swoją cierpliwość, swoje emocje, swoje uczucia. On siebie pokazuje. Ewangelia to jest takie expose osoby Jezusa. Daje wszystko, pokazuje wszystko. Przede wszystkim to, że Bóg akceptuje samego siebie, swoją naturę, swoją istotę, to kim jest. Jeżeli Bóg tego chce dla siebie, to na pewno chce tego również dla nas, którzy jesteśmy jego dziećmi, jego stworzeniami, żebyśmy również siebie zaakceptowali.

Po Mszy Świętej odbyła się konferencja, którą wygłosił ks. Łukasz Kałaska, asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii katedralnej w Siedlcach.

- Bóg stworzył wszystko na co patrzymy. Szatan nic nie stworzył. Pan Bóg, jak cokolwiek stworzył, to mówił, że to jest dobre, że to jest bardzo dobre, mówiąc o człowieku. Więc wszystko na co patrzysz może Ci służyć dla dobra innych. To wszystko Jego dostajesz w spadku […] Nic nie możesz Mu dać od siebie, ale możesz Mu zwrócić to, co dobrze przeżyłeś […] Jak się głosi Pana Boga, to mówi się o Jego miłości. Pierwsze co Pismo Święte mówi, to to, że Bóg stworzył świat. Co to oznacza? Że nie jesteś puszczony, tak swobodnie w świat, tylko Bóg wolał Ciebie, wolał Twoje istnienie od twojego nieistnienia.

W głoszonej dalej konferencji ks. Kałaska mówił o poczuciu wartości, o tym że chrześcijanin powinien przeżywać swoją wartość w poczuciu wartości Boga. Ponieważ Bóg stworzył człowieka, to już oznacza, że każdy człowiek jest chciany.

Adoracja była okazją do indywidualnego spotkania z Bogiem. Spotkanie zakończyło się indywidualnym błogosławieństwem młodzieży. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Oves Dei.

Młodzież wzięła udział także w modlitwie różańcowej, która poprzedziła Eucharystię. Organizatorem wydarzenia było Duszpasterstwo Młodych Dekanatu Parczewskiego.DG

POBIERZ APLIKACJĘ0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.