Diecezja siedlecka

„Oto Matka twoja” - III Diecezjalna Pielgrzymka Osób Zawierzonych Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi w Parczewie

Kościół Sob. 02.09.2023 18:05:13
02
wrz 2023

Już po raz trzeci w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Osób Zawierzonych Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi. Hasłem przewodnim spotkania, które miało miejsce w sobotę, 2 września, były słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Jana: „Oto Matka twoja”.


Pielgrzymka Zawierzonych rozpoczęła się w Bazylice Parczewskiej o godzinie 10.00 zawiązaniem wspólnoty. W programie znalazły się również konferencja formacyjna, świadectwo osób zawierzonych, wspólna modlitwa różańcowa i Eucharystia.

Zgromadzonych, z całej diecezji pielgrzymów, powitał ks. Grzegorz Suwała, diecezjalny Duszpasterz Osób Zawierzonych. Na spotkanie przybyli przedstawiciele z parafii Radomyśl, Domanice, Wołyńce, Siedlce, Łuków, Biała Podlaska, Radzyń Podlaski i Parczew.

Ks. Jacek Nazaruk, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie, do czcicieli Maryi skierował następujące słowa:

- Dzieci w szkole, w poniedziałek rozpoczną nowy rok szkolny, a my tym spotkaniem rozpoczynamy nowy rok formacyjny. To też nowy początek, a z nim nowe szanse, nowe nadzieje, nowe wyzwania. Ale miejmy też taką pewność, że Pan Bóg i Matka Najświętsza mają wobec nas swoje nowe oczekiwania. Życzmy sobie, abyśmy dzisiaj, na tej pielgrzymce, w czasie tego spotkania, czy to konferencji, czy Eucharystii, czy adoracji, czy nawet wspólnych rozmów wsłuchiwali się w to, czego Pan Bóg od nas oczekuje, bo to jest najważniejsze.

Konferencję wygłosił ks. Michał Gosk, wikariusz w parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej, zawierzony i współpracujący w dziele zawierzenia. - „Oto syn Twój; Oto Matka Twoja”. Dziś tak naprawdę jest ten dzień, gdy chcesz powiedzieć Maryi, że chcesz Ją jak Jan wziąć do siebie, do swojego życia, do swojej codzienności i do swojej rzeczywistości. Wiemy już, że była to ostatnia wola Jezusa, a więc ta najcenniejsza. Ostatnia wola, którą Jezus przekazał swemu umiłowanemu, którą Jezus przekazuje tobie i mnie. Wiemy, już co to znaczy, że Maryja chce być Mamą dla nas, chce być Matką. Znaczy to, że Ona chce nas rodzić do życia w wierze, że chce nas karmić, że chce nauczyć posłuszeństwa w wierze, że chce nam towarzyszyć, że chce być obecna w naszym życiu.

Świadectwo wygłoszone przez Paulinę i Jarosława Zaprzalskich, małżeństwo zawierzone z Radzynia Podlaskiego, skłoniło do przemyśleń i zachęciło do zawierzenia się Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi. Małżeństwo mówiło o owocach, jakie przyniosło im zawierzenie i codzienna modlitwa.

Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową poprowadził ks. Grzegorz Suwała.

Przedostatnim punktem spotkania była Msza święta, której przewodniczył ks. Jacek Nazaruk, a homilię wygłosił diecezjalny Duszpasterz Osób Zawierzonych.

Wydarzenie zakończyła agapa, która stała się czasem na rozmowy i wymianę spostrzeżeń.

Dla przybyłych czcicieli Matki Bożej był to czas łaski i umocnienia sił do życia na wzór Maryi.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Joanna Pon. 04.09.2023 11:57:51

Wspaniały czas. Kochany ksiądz Grzegorz co kocha Maryję i nas też.