Diecezja siedlecka

Parafianie z Milanowa w obronie czci i godności Jana Pawła II

Kościół Pon. 03.04.2023 11:39:22
03
kwi 2023

W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia ulicami Milanowa przeszła Droga Krzyżowa. Myślą przewodnią tegorocznych rozważań była historia życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II. W ten sposób parafianie wyrazili swoją przynależność do pokolenia JP II i stanęli w obronie godności wielkiego Polaka, papieża, człowieka. Tradycją jest, że od wielu lat w Palmową Niedzielę, ulicami Milanowa wyrusza Droga Krzyżowa. Tegoroczna była szczególna, bo zbiegła się z obchodami 18 rocznicy śmierci papieża Polaka..

- W Niedzielę Palmową, w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Milanowie, zawsze jest tradycja drogi krzyżowej w godzinie miłosierdzia, godzinie 15.00. W tym roku połączyliśmy to nasze nabożeństwo z modlitwą o ochronę czci i pamięci świętego Jana Pawła II. Szliśmy z modlitwą, jako pokolenie świętego papieża JP II – mówi proboszcz parafii ks. Sławomir Matejek.
 
Wobec ataków w mediach na dobre imię Jana Pawła II, parafianie przynieśli ze sobą flagi papieskie, a także obrazy i plakaty z wizerunkiem papieża, a w rozważaniach można było usłyszeć głębokie treści świadczące o niepodważalnej świętości naszego rodaka.
 
- Dzisiejsza procesja, podobnie jak coroczne procesje z krzyżem ulicami Milanowa w Niedzielę Palmową, dla mnie jest bardzo ważna. Zawsze mam te same intencje - idę przede wszystkim najpierw dziękować Panu Bogu za życie, za to co mam, za rodzinę, a później również prosić o potrzebne łaski, których ja i moja rodzina bardzo potrzebujemy. Tak pomyślałam sobie, w końcówce drogi krzyżowej, że te 85 lat niesienia krzyża przez Ojca Świętego było dla mnie, i chyba nadal jest, drogowskazem na moje dalsze życie, na życie mojej rodziny. Nie zapomnę tego i nie zaniecham dalej postępować  zgodnie z jego zaleceniami oraz naukami – podsumowuje pani Zofia.
 
 Nabożeństwo zakończyło się wspólnym odśpiewaniem „Barki”, ulubionej pieśni Ojca Świętego. Droga krzyżowa w Niedzielę Palmową jest ostatnią w wielkim poście i przygotowuje nas do obchodów Wielkiego Tygodnia.
 

 
 
Fot. Dominika Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.