Pielgrzymka

Pielgrzymowanie z Grupą 14. W tej grupie pątnicy z dekanatów włodawskiego, hańskiego, wisznickiego i parczewskiego

28
lip 2023

Już 2 sierpnia, na pątniczy szlak, wyruszy parczewska grupa 43. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Tegoroczne hasło „Wierzę w Kościół Chrystusowy” skłania do tego, aby zgłębiać prawdę o potrzebie Kościoła w życiu każdego człowieka.

Jak podkreśla Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda, to właśnie w Kościele dokonuje się nasze uświęcenie i zbawienie. Tegoroczna Pielgrzymka, to również okazja do tego, by podziękować Bogu za Maryję, Matkę Kościoła.

Po raz pierwszy Parczew, jako odrębna grupa pielgrzymkowa, wyruszył do tronu Jasnogórskiej Pani w 1984 r. Niestety, ze względu na coraz mniejszą liczbę pielgrzymów, po wielu latach przestaje istnieć Grupa 16 i już oficjalnie wyrusza na Jasną Górę jako Grupa 14, w której skład wschodzą dekanaty włodawski, hański, wisznicki i parczewski. Mimo dokonanej w tym roku reorganizacji Pielgrzymki, połączenia grup i nadania im nowej numeracji, pielgrzymi wzorem lat ubiegłych, wyruszą ze swoich miejscowości. Włodawa, jako pierwsza rozpocznie pielgrzymowanie już 31 lipca.

Zapisy na pielgrzymkę:

• oo. Paulini Włodawa od 28 sierpnia po godz. 18.00
• parafia Św. Jana Chrzciciela w Parczewie (salka przy plebanii) 1 sierpnia w godz. 18.00 – 20.00

Zdawanie bagażu:

• Włodawa - 30 lipca

• Parczew - 1 sierpnia w godz. 17.00 – 18.00

Dla wszystkich osób, które z różnych przyczyn nie mogą wyruszyć na Jasną Górę, stworzono w parafiach, jak co roku, możliwość duchowego pielgrzymowania, by razem przeżyć te niezwykłe rekolekcje w drodze. Wystarczy wypełnić blankiety, na których wskazać należy swoją intencję. Istnieje również możliwość złożenia intencji za pośrednictwem strony internetowej: https://pielgrzymka-podlaska.pl/przeslij-intencjeNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.