Diecezja siedlecka

Podopieczni Caritas w Parczewie włączyli się w obchody XXIII Dnia Papieskiego

17
paź 2023

W niedzielę, 15 października w całej Polsce, po raz dwudziesty trzeci, obchodzony był Dzień Papieski. Tegoroczne hasło brzmiało „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Głównym organizatorem wydarzenia była Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W obchody Dnia Papieskiego włączyli się także podopieczni Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie, którzy 17 października w Warsztacie Terapii Zajęciowej przygotowali z tej okazji montaż słowno-muzyczny.

Wydarzenie rozpoczęła akademia, w której wykorzystano teksty św. Jana Pawła II oraz zaśpiewano pieśni, bliskie Papieżowi. Uczestnicy mogli także zmierzyć się z pytaniami i sprawdzić swoje wiadomości o Wielkim Rodaku rozwiązując quiz wiedzy o św. Janie Pawle II.

Spotkanie zostało wzbogacone o słuchanie, a następnie odczytanie fragmentów „Tryptyku Rzymskiego”. Słuchowisko zostało przygotowane przez pracowników Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie. Pracownia gospodarstwa domowego przygotowała dla wszystkich kremówki, które podczas pielgrzymki do Polski w 1999 roku w Wadowicach wspominał Ojciec Święty.

Podsumowaniem spotkania była projekcja fragmentów filmu „Karol – papież, który pozostał człowiekiem”, na podstawie których omówione zostały najważniejsze wydarzenia pontyfikatu św. Jana Pawła II.

Organizatorem spotkania był Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.