Diecezja siedlecka

Powitanie Lata - piknik w parafii Opatrzności Bożej w Parczewie

Kościół Niedz. 23.06.2024 22:10:18
23
cze 2024

W sobotnie popołudnie, 22 czerwca, teren przy plebanii parafii Opatrzności Bożej w Parczewie stał się ogromnym placem zabaw nie tylko dla dzieci, ale całych rodzin. Dmuchańce, animacje dla dzieci, rodzinne gry i zabawy, alpaki, napoje, wata cukrowa, domowe ciasta i ciasteczka, ale przede wszystkim dobra atmosfera to wszystko czekało na tych, którzy chcieli włączyć się w rodzinną integrację i wspólnie z innymi rozpocząć wakacje.

- Festyn parafialny to już impreza cykliczna, bo organizujemy go siódmy rok z rzędu. Spotkanie z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Całe rodziny uczestniczą w tym wydarzeniu, bo to jest naprawdę świetna integracja. Niby wszyscy się znamy z podwórka, z kościoła, ale często brakuje czasu, żeby tak ze sobą pobyć, porozmawiać, a tutaj jest bardzo dobra okazja, aby ze sobą wspólnie spędzić sobotnie popołudnie - informuje Grzegorz Duda prezes Parafialnego Zespołu Caritas działającego przy parafii.

Jak podkreślają organizatorzy ogromną rolę w organizacji pikniku odgrywają lokalni sponsorzy, jak piekarnia, która co roku na piknik nieodpłatnie przekazuje chleb. W tym roku ważnym sponsorem okazało się Koło Gospodyń Wiejskich z Glinnego Stoku, które użyczyło dmuchańca. Nie zawiedli też parafianie, którzy przygotowali napoje oraz słodki poczęstunek. Do udziału w festynie zaproszone również zostały rodziny z Ukrainy, które otrzymały „Pudełka Szczęścia” przekazane na tę okoliczność przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

Działanie wsparła Fundacja SPES VITAE działająca przy parafii, której jednym z celów statutowych jest organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży oraz parafian.
- Nasz wkład w organizację pikniku jest wieloraki. Sponsorujemy różnego rodzaju zabawy i animacje. W zależności od potrzeb środki zebrane z 1,5% przekazywane są na to, aby taki piknik integracyjny się odbył i miał określony cel. To wszystko dzieje się jednak dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu ks. Stanisława Kulika, naszego proboszcza - mówi Adam Wróblewski reprezentujący fundację.

Dla uczestników spotkania organizatorzy, którymi byli proboszcz parafii Opatrzności Bożej, Parafialny Zespół Caritas oraz Szkolne Koło Caritas w Parczewie, zapewnili kiełbaski z grilla.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.