Diecezja siedlecka

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w parafii Milanów

15
sie 2023

We wtorek, 15 sierpnia, Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedna z trzech największych uroczystości maryjnych świętowana już od V wieku. W tym roku jest to szczególny dzień ze względu na jubileusz 300-lecia papieskiej koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Do tych wydarzeń nawiązał również ks. Sławomir Matejek, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Milanowie.

- Jakie przesłanie płynie z dzisiejszej uroczystości? Dzisiaj, gdy podważa się godność człowieka, gdy świat ogarnia cywilizacja śmierci, gdy neguje się Boga i Jego prawo, Kościół wskazuje na Maryję, jako tę, której Boży zamysł stworzenia, historia zbawienia już dokonały się idealnie. Patrząc na Maryję uczymy się autentycznego człowieczeństwa, zdrowej relacji do siebie, bliźnich, świata i Pana Boga. Uczymy się od Maryi szacunku i prawdziwej miłości, gdy wokół tyle zła i nienawiści. W tych dniach jesteśmy świadkami wielkich historycznych wydarzeń, tych które odbywają się w Sanktuarium Królowej Podlasia Matki Jedności w Kodniu. Już od niedzieli możemy śledzić w mediach wydarzenia związane z rocznicą 300-lecia papieskiej koronacji wizerunku Maryi. Ona jest Matką Jedności, a korony które zostaną nałożone na Jej skronie i skronie Jezusa będą nam przypominać o Jej królowaniu - mówił.

W Polsce i krajach europejskich uroczystość nazywana jest również świętem Matki Bożej Zielnej, dlatego też na zakończenie Eucharystii zostały poświęcone zioła i kwiaty przyniesione przez wiernych do świątyni.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.