Diecezja siedlecka

Wieczór Uwielbienia w Parczewskiej Bazylice połączony z duchowym pielgrzymowaniem

Kościół Niedz. 13.08.2023 11:00:18
13
sie 2023

W sobotę wieczorem, 12 sierpnia odbył się kolejny Wieczór Uwielbienia połączony z duchowym pielgrzymowaniem. Słowo wygłosił ks. Jacek Nazaruk, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie, natomiast o oprawę muzyczną zadbał zespół POROZUMIENIE.

-Ten czas, to jest czas słuchania, ale też uwielbienia. Zobaczmy, jakbyśmy tak procentowo poszukali w naszej modlitwie ile jest procent prośby, ile jest procent dziękczynienia za coś co odczytujemy, jako ślady Bożej dobroci, a ile procent jest w naszej modlitwie uwielbienia. Dlatego, że Bóg jest moim Bogiem. Dlatego ten dzisiejszy czas jest czasem uwielbienia. Będzie czas na Słowo, będzie czas na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, ale będzie też i śpiew. Te pieśni, które śpiewamy na Wieczorze Uwielbienia, one nie powstają przy biurku, ale powstają na modlitwie. Są efektem modlitwy, są efektem doświadczenia duchowego, jakiegoś przeżycia i te pieśni właśnie, to jest modlitwa, dlatego zachęcam gorąco, abyśmy śpiewali i uczestniczyli w tej modlitwie – zaznaczył na wstępie ks. Jacek Nazaruk.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą, w której licznie uczestniczyły osoby, które podjęły się duchowego pielgrzymowania.EZG

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.