Diecezja siedlecka

Zbiórka na zakup kolonoskopu do parczewskiego szpitala

12
maj 2023

14 maja, we wszystkich parafiach powiatu parczewskiego członkowie Fundacji Pomocy Na Rzecz Szpitala „SAMARYTANIN” w Parczewie oraz młodzież ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Parczewie przeprowadzą zbiórkę środków na zakup kolonoskopu.

Kolonoskopia może uratować życie. Uznawana jest za jedno z najskuteczniejszych badań wykrywających wczesne stadia nowotworu jelita grubego. Aby właściwie prowadzić profilaktykę i skutecznie pomagać zgłaszającym się osobom szpital potrzebuje nowoczesnego i sprawnego sprzętu. Na pomoc w zbiórce ruszyła młodzież skupiona wokół Szkolnego Koła Caritas przy parczewskim liceum prowadzona przez Anettę Weremczuk i ks. Michała Kobryńskiego.

- Razem z fundacją „SAMARYTANIN” chcielibyśmy pomóc parczewskiemu szpitalowi w zakupie sprzętu, który pomoże wielu osobom zmagającym się z tą chorobą. Młodzież wyraziła chęć pomocy, aby stać przy kościołach, by poświęcić swój czas, siły, po to, by zebrać jak najwięcej ofiar na zakup tego urządzenia. Liczymy na młodych, ale też na parafian, że coś z siebie dadzą, kawałek swojego serca i będzie to widoczne w szpitalu. Pamiętajmy, że dobro zawsze wraca – podkreśla opiekun SKC przy LO w Parczewie ks. Michał Kobryński.

Dla młodzieży nie jest to pierwsze działanie na rzecz drugiego człowieka, bo jak twierdzą uczniowie w szkolnym kole uczą się dobra przez pomaganie - Podejmowane inicjatywy uczą nas bezinteresownej pomocy i szanowania tego, co tak naprawdę mamy. Uczymy się też otwierać oczy na drugiego człowieka, na jego potrzeby. Dzielić się z nim swoim czasem. Jak bierzemy udział w takich akcjach, to wiemy że warto, że jest to potrzebne, a nam jest lepiej na sercu - zgodnie mówią wolontariuszki Julia i Jagoda.

Zbiórka do puszek będzie miała miejsce we wszystkich parafiach powiatu, po każdej Mszy świętej.

Inf. Dominika Gomółka
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.