Diecezja siedlecka

„Źródło Mocy” dziś w parczewskiej bazylice

Kościół Sob. 15.04.2023 10:16:12
15
kwi 2023

W sobotę, 15 kwietnia o godz. 19.00, w bazylice w Parczewie odbędzie się po raz kolejny Wieczór Uwielbienia. Gościem specjalnym spotkania będzie Eugeniusz Badalski z Terespola – ewangelizator, świecki misjonarz. Na co dzień mąż, ojciec, a z zawodu policjant.

Już po raz kolejny w parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie odbędzie się Wieczór Uwielbienia. W programie, jak zawsze, przewidziana jest Adoracja, modlitwa i głoszenie Dobrej Nowiny, której przewodniczyć będzie ks. Michał Kobryński. Świadectwem życia z Bogiem podzieli się z obecnymi Gutek Badalski z Terespola – świecki misjonarz i ewangelizator.

- Wieczory Uwielbienia przy bazylice parczewskiej, to zaproszenie nieba na ziemię, uwielbienie Boga nie dlatego, że coś nam dał, ale dlatego, że jest naszym Bogiem. Wieczory Uwielbienia to też osobiste doświadczenie żywego Jezusa obecnego pośród nas, który przynosi nadzieję, rozprasza mroki nocy, uzdrawia zranione serce i daje nowe życie, nowe perspektywy – mówi ks. Jacek Nazaruk, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie.

Trwamy w oktawie Wielkiej Nocy, ale też przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, zatem w treściach odnajdziemy słowa mówiące o wielkiej miłości Boga do człowieka, której doświadczamy na co dzień, a przeżywaliśmy szczególnie w ostatnim czasie.

- Wieczory Uwielbienia odbywają się cyklicznie, co miesiąc. W tę sobotę będzie nawiązanie do radości, jaką przeżywamy ze zwycięstwa Jezusa nad śmiercią, piekłem i szatanem. Ta sobota poprzedza też święto Bożego Miłosierdzia i wszystko to tak pięknie wkomponowuje się w Wieczór Uwielbienia. Chcemy pieśnią uwielbiać Boga za to, że wciąż nam to Boże miłosierdzie okazuje. Uwielbiać go za to, że wciąż się nad nami pochyla, że pomaga nam powstawać i po raz kolejny żyć. Wszystko właśnie to wybrzmi, jakby Chrystus wołał do nas z pustego grobu „Powstań i żyj!” Będziemy też pochylać się nad tajemnicą Bożego miłosierdzia, nad Bożą miłością, która jest darmowa i każdy może jej zaczerpnąć i jej doświadczyć. Wystarczy tylko nasza chęć, nasze choćby wyszeptane „tak” i wtedy doświadczymy Bożej mocy, która jest potężniejsza niż grób, nasze ciemności, nasze słabości, czy grzechy – zapowiada ks. Michał Kobryński, wikariusz w parczewskiej parafii, który poprowadzi sobotnią modlitwę uwielbienia.
Ten czas spędzony na modlitwie to właśnie to „Źródło Mocy” dla każdego człowieka. Jak podkreśla ksiądz proboszcz, każdy kto uczestniczy w uwielbieniu odchodzi do swoich domów z nową nadzieją.

- Wszyscy, którzy uczestniczą w naszych Wieczorach Uwielbienia odchodzą do swoich codziennych obowiązków, różnych spraw, z nową nadzieją i z pewnością, że Chrystus ze swoją zbawczą mocą jest mocniejszy niż każdy ludzki lęk, każda ludzka słabość - zaznacza.

Po dłuższej przerwie, Wieczór Uwielbienia z sali katechetycznej zostaje przeniesiony do kościoła. Jak zawsze oprawę muzyczną zapewni zespół POROZUMIENIE.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.