Parczew

,,Emocje z szuflady...” spotkanie autorskie z parczewską poetką Anną Klarą Niemiec

Kultura Pt. 20.10.2023 07:39:36
20
paź 2023

W czwartek, 19 października w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie odbyło się spotkanie autorskie z parczewską poetką Anną Klarą Niemiec.

- Wiersze zaczęłam pisać już jako dziecko, później pisałam je jako nastolatka. Przez wiele lat pozostawało to we mnie uśpione przez prozę życia. W pewnym momencie, moja pani profesor ze szkoły średniej, przyniosła mi moje wiersze, które wisiały kiedyś w szkolnej gablotce. I tak zaczęła się moja przygoda od nowa, bo po dwudziestu latach znowu zaczęłam pisać. Również stało się to dzięki mojej koleżance poetce, która mnie do tego zachęciła. Inspiracją do moich wierszy była głównie przyroda, ale także czas pandemii oraz wszystkie emocje, które są w człowieku. Piszę poezję prosto z serca – opowiada pisarka.

Podczas spotkania, które prowadziła Mariola Kowalska, pracownik biblioteki, autorka opowiadała o swojej twórczości, rozwoju, a także wielu innych pasjach i spełnionych marzeniach. Anna Klara Niemiec, nagrała na podstawie swoich tekstów kilka utworów poezji śpiewanej. Duży wpływ na twórczość poetki miały literackie grupy internetowe, które dodawały jej odwagi, aby wyjąć emocje z szuflady i podzielić się nimi z innymi.

Publikacje autorki można nabyć w Internecie oraz wypożyczyć w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie.
POBIERZ APLIKACJĘ

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.