Parczew

„Niepodległa Polska oczami młodego patrioty” – konkurs plastyczny w Gminie Siemień

Kultura Pt. 27.10.2023 12:29:42
27
paź 2023

Gminny Ośrodek Kultury w Siemieniu organizuje dla dzieci i młodzieży z terenu gminy konkurs plastyczny pn. „11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości”. Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania historią Rzeczypospolitej Polskiej, a także budowanie szacunku wobec Ojczyzny oraz bohaterów i symboli narodowych.

- Tematem konkursu jest „Niepodległa Polska oczami młodego patrioty". Ma na celu przypominanie młodemu pokoleniu czym jest Niepodległość oraz jak ważna jest wolność dla każdego człowieka. Wykonane prace będą jednym z elementów uroczystych obchodów Święta Niepodległości i będą przedstawione w formie wystawy w Zespole Placówek Oświatowych w Siemieniu dnia 11 listopada. Na zwycięzców czekają również atrakcyjne nagrody - mówi Katarzyna Kowalczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Siemieniu.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada w Zespole Placówek Oświatowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w godzinach 14.00-15.00.

Prace można składać do 3 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Siemieniu.
POBIERZ APLIKACJĘNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.