Parczew

Obchody Światowego Dnia Książki w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie

Kultura Pt. 28.04.2023 12:35:23
28
kwi 2023

23 kwietnia, obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie przygotowali program „W świecie baśni Hansa Christiana Andersena”.

- W tym roku przygotowaliśmy materiał biblioterapeutyczny pod nazwą „W świecie baśni Hansa Christiana Andersena”. To materiał literacki bardzo uniwersalny dla wszystkich ludzi, dla wszystkich pokoleń, dla dzieci i dla dorosłych. Wielki uniwersalizm i piękne przesłanie tych właśnie utworów sprawia, że są ponadczasowe – wyjaśnia Marian Kowalski, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie.

W programie znalazły się takie utwory jak „Słowik”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Dziewczynka z zapałkami”, Imbryk” czy „Brzydkie kaczątko”. Z treściami tych utworów zapoznano uczniów szkół i podopieczni instytucji z terenu gminy Parczew.

- W ramach obchodów Światowego Dnia Książki odwiedziliśmy z programem biblioterapeutycznym Zespół Placówek Szkolnych im. Jana Pawła II w Przewłoce, Publiczną Szkołę Podstawową w Tyśmienicy, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas w Parczewie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Laskach - informuje Edyta Dziewulska, starszy bibliotekarz.

Program mogły również zobaczyć dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie, które cyklicznie odwiedzają bibliotekę w ramach swoich zajęć. Jak zgodnie mówią pracownicy, program przypadł odbiorcom do serca i mają nadzieję, że długo będą wspominać piękne pouczające baśnie tego autora.


Inf. Elżbieta Gomółka
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.