Parczew

Parczew: I Konkurs Literacki Osób Niepełnosprawnych ,,Oczarowani Słowem”

Kultura Czw. 06.06.2024 15:05:44
06
cze 2024

W środę, 5 czerwca w sali widowiskowej Parczewskiego Domu Kultury odbył się I Konkurs Literacki Osób Niepełnosprawnych ,,Oczarowani Słowem”. Inicjatywa skierowana była do osób z niepełnosprawnościami z terenu miasta i gminy Parczew. W konkursie wzięli udział uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Laskach.

- To kolejna cenna inicjatywa Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie. Konkurs, w którym literacko mogą się zaprezentować osoby niepełnosprawne, to forma biblioterapii. Jest to pokonanie kolejnej bariery, jaką jest występ na scenie przed publicznością. To również doświadczenie nowego miejsca i integracja, a co najważniejsze ogromna radość i niezwykle cudowne spotkanie, takie domowe, rodzinne – mówi Marian Kowalski, dyrektor instytucji.

Ideą konkursu była prezentacja i interpretacja własna wybranych utworów literackich lub ich fragmentów. Mogły być to dowolne gatunki literackie. Celem organizatorów było także upowszechnienie czytelnictwa w środowisku osób z niepełnosprawnościami, a także popularyzacja literatury, słowa pisanego i mowy ojczystej. Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony dyplomem i słodkim upominkiem.Fot. WTZ Parczew, MGBP Parczew
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.