Parczew

Aktywni seniorzy w Gminie Siemień

Region Czw. 29.06.2023 09:18:18
29
cze 2023

Klub Seniora w Siemieniu zrzesza starszych, ale wciąż aktywnych mieszkańców gminy. Energiczni, pełni pomysłów i chęci seniorzy mogą cyklicznie spotykać się w grupie rówieśników, a przy okazji przyjemnie i twórczo spędzić czas. Uczestnictwo w klubie Seniora jest nieodpłatne.

- Nasz klub Seniora działa od początku 2021 roku. Należą do niego 32 osoby, w tym dwie, do których dojeżdżają opiekunki, pomagając im w codziennych sprawach. W naszym klubie prowadzimy zajęcia sportowe, muzyczne, kulinarne, komputerowe, artystyczne oraz rękodzieła. Można też skorzystać z konsultacji prawniczych. W ofercie klubu są również wycieczki. Była już zorganizowana do Sandomierza, teraz planujemy do Zamościa i do teatru do Lublina. Nasi seniorzy uczestniczą czynnie w występach muzycznych, ćwicząc swój wokal - informuje Nina Konior, animator Klubu Seniora w Siemieniu.

Osoby starsze są bardzo zadowolone z zajęć. Chętnie uczestniczą w warsztatach, dzięki czemu rozwijają swoje zainteresowania i pasje, czują się potrzebni, a także chętniej podejmują aktywność fizyczną. Jak mówi pani Anna, która w projekcie uczestniczy wraz z mężem, spotkania bardzo integrują grupę, przez co nikt nie czuje się samotny.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo możemy się spotkać, porozmawiać i skorzystać z różnych zajęć, jak warsztaty z rękodzieła, gdzie malujemy, czy szydełkujemy. Są osoby, które regularnie korzystają z basenu, czy zajęć sportowych. Podczas warsztatów muzycznych spotykamy się, aby wspólnie pośpiewać, pobyć razem, zintegrować się z innymi zespołami artystycznymi. Dużym zainteresowaniem cieszą się warsztaty kulinarne, na których gotujemy, a potem wspólnie, ze smakiem, spożywamy to, co ugotowaliśmy. Organizowane są wycieczki, a teraz czekamy na spotkanie przy ognisku i kiełbaskach z innymi seniorami. Chcielibyśmy, aby projekt trwał jak najdłużej, bo stwarza nam możliwości, jakich wcześniej nie mieliśmy.

Projekt na prowadzenie Klubu Seniora w Gminie Siemień kończy się w październiku tego roku, ale jak zapewnia wójt gminy Tomasz Kanak, samorząd dołoży wszelkich starań, aby zapewnić seniorom możliwość działań na rzecz samorozwoju i szeroko rozumianej aktywności.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.