Parczew

Bibliotekarze z powiatu parczewskiego na Poznańskich Targach Książki

Region Pon. 13.03.2023 14:05:53
13
mar 2023

W dniach 10 - 12 marca, dwunastu bibliotekarzy z powiatu parczewskiego wzięło udział w Poznańskich Targach Książki. Przez trzy dni pracownicy bibliotek mogli zapoznać się z nowinkami wydawniczymi, jak również wziąć udział w licznych spotkaniach autorskich. Targi były też okazją do wymiany doświadczeń i wzbogacenia warsztatu zawodowego.

- Jest to pierwszy wyjazd zorganizowany z powiatu na tego typu targi. Cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Niestety, nie spodziewaliśmy się tłumów, jakie zobaczymy na miejscu. Myślę, że każdemu warto polecić, by choć raz, takie targi odwiedził – mówi Ewelina Rudkowska dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Parczewie.

Bibliotekarze z gminy Podedwórze, Siemień, Jabłoń, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie oraz Powiatowej Biblioteki Publicznej - Centrum Kultury w Parczewie mieli okazję do poszerzenia swojego warsztatu związanego ze znajomością różnych wydawnictw, nowości książkowych, a także wziąć udział w licznych spotkaniach autorskich. To właśnie dzięki tym spotkaniom, można było dowiedzieć się skąd autorzy biorą pomysły na książki i jak przebiega proces twórczy.

- Dzięki temu wydarzeniu mogliśmy spotkać się z różnymi wydawcami i porozmawiać z nimi odnośnie literatury, jak również skonsultować się jeśli chodzi o książki, jakie zamawiamy do biblioteki. Na targach było bardzo dużo spotkań z autorami. Niestety, odbywały się w tym samym czasie na trzech różnych scenach, więc nie mogliśmy być obecni na wszystkich. Ja osobiście byłam na spotkaniu z Anetą Jadowską i z Marcinem Mortką. Było to niesamowite i elektryzujące wydarzenie – podsumowuje wyjazd Diana Hetman pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Podedwórzu.

Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Podedwórzu, przy współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną – Centrum Kultury w Parczewie.inf. Elżbieta Gomółka
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.