Parczew

„Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać kochać...”Wspominamy zmarłych z powiatu parczewskiego

Region Śr. 01.11.2023 13:24:00
01
lis 2023

Pierwsze dni listopada to czas nostalgii i wspomnień. W tych dniach pamiętamy w modlitwie o naszych najbliższych zmarłych. Warto również wspomnieć tych, którzy odeszli do Pana, pozostawiając po sobie wiele dobrego dla naszej społeczności. Przypominamy zmarłych w 2023 roku z powiatu parczewskiego.

Riad Haidar

25 maja pożegnaliśmy doktora Riada Haidara. Dr Haidar pełnił funkcję neonatologa w parczewskim szpitalu. Był znanym i cenionym lekarzem, który aktywnie angażował się też w sprawy społeczne. Przez wiele lat pełnił funkcję Ordynatora Oddziału Neonatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej oraz szefa sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym samym mieście. Znany lekarz był również posłem Koalicji Obywatelskiej.

Bogdan Zenowicz


6 lipca mieszkańcy gminy Dębowa Kłoda przyjęli smutną wiadomość o tragicznej śmierci radnego gminy – Bogdana Zenowicza. Radny zginął w trakcie prac polowych. Miał 51 lat.

Janusz Sawiuk


14 września 2023 r. odszedł do Pana radny powiatu parczewskiego – Janusz Sawiuk. Był on wieloletnim społecznikiem i samorządowcem. Swoją pracę jako radny Rady Powiatu w Parczewie rozpoczął w I Kadencji w latach 1998-2002. Następne kontynuował ją w VI Kadencji od 2018 roku aktywnie działając również jako członek Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego oraz Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. W swoich działaniach dał się poznać jako aktywny samorządowiec, wykazując się dużym zainteresowaniem działań na rzecz społeczności lokalnej. Od wielu lat angażował się w przedsięwzięcia służące poprawie życia społecznego, gospodarczego i rolniczego mieszkańców Ziemi Parczewskiej. Cieszył się dużym zaufaniem społecznym, jako osoba odpowiedzialna i godna zaufania. Wiele lat pełnił także funkcję łącznika dawnej grupy 16 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej.


Ryszard Wróbel

18 września społeczność gminy Jabłoń pożegnała swojego lekarza – doktora Ryszarda Wróbla. Od prawie 40 lat pełnił on funkcję kierownika Ośrodka Zdrowia. Swoją wiedzą i zaangażowaniem służył mieszkańcom Jabłonia i okolic. Miał 69 lat.

DG
EZG

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.