Parczew

Czterech poszukiwanych trafiło do zakładu karnego

Region Niedz. 26.03.2023 12:36:19
26
mar 2023

Parczewscy policjanci prowadzą działania, mające na celu ujawnienie i zatrzymanie osób ukrywających się przed organami ścigania. 24 marca funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby.

Zatrzymani to między innymi, 39-letni mieszkaniec Parczewa, który poszukiwany był listem gończym. Trafił do więzienia na okres 3 miesięcy, ponieważ w warunkach recydywy, prowadził pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów.

Zatrzymany został również 40-latek z gminy Sosnowica, do odbycia kary pozbawienia wolności na okres prawie 2 lat. Mężczyzna dopuścił się przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece. Co ciekawe podczas zatrzymania policjanci ujawnili w jego miejscu zatrzymania środki odurzające. Tak więc dodatkowo mężczyzna za posiadanie narkotyków wbrew przepisom ustawy i przeciwdziałaniu narkomanii również zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Pozostali zatrzymani poszukiwani to: 60-letni mieszkaniec gminy Jabłoń oraz 42-letni mieszkaniec Parczewa. Pierwszy z nich dopuścił się przestępstwa przeciwko działalności instytucji państwowych, groził funkcjonariuszom oraz zmuszał ich do zaniechania czynności służbowych. Teraz najbliższe 4 miesiące spędzi w Zakładzie Karnym. Z kolei 42-latek był poszukiwany za liczne kradzieże, w celu odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności za nieopłaconą grzywnę w kwocie 2 tysięcy złotych.

sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.