Parczew

Dzień Otwarty w Nadleśnictwie Parczew

Region Czw. 21.09.2023 08:10:02
21
wrz 2023

W środę, 20 września, wszyscy miłośnicy lasu i przyrody, mieli nie lada gratkę, ponieważ Nadleśnictwo Parczew z siedzibą w Sosnowicy zorganizowało Dzień Otwarty. Była to świetna okazja, aby spotkać się z leśnikami, strażą leśną, wziąć udział w konkursach wiedzy o lesie, poznać tajniki jego życia, jak również zaznajomić się ze zwyczajami łowieckimi oraz tradycjami bartników i sokolników. A wszystko to za sprawą gry terenowej, która prowadziła zwiedzających do poszczególnych stanowisk.

- W 2024 roku Lasy Państwowe obchodzą 100 – lecie swojego istnienia. Wydarzenie to celebrujemy już od czerwca tego roku. Jednym z elementów tego jubileuszu są właśnie Dni Otwarte. Nadleśnictwo Parczew powstało trochę wcześniej, bo w 1918 r. i obchodziliśmy to stulecie pięć lat temu, natomiast teraz obchodzimy stulecie Lasów Państwowych. Cała organizacja tego wydarzenia jest inna niż pięć lat temu. To spotkanie przygotowaliśmy teraz z myślą o dzieciach. Odwiedziły nas także osoby z niepełnosprawnością z warsztatu terapii zajęciowej, środowiskowego domu samopomocy, ale też osoby prywatne. Osoby te mogły zwiedzić biuro i zrobić zdjęcie w fotelu nadleśniczego, dowiedzieć się, jak się ewidencjonuje drzewo, czy rozpoznać zwierzęta i różne gatunki drzew - informuje Witold Zakościelny, Nadleśniczy Nadleśnictwa Parczew.

Oprócz atrakcyjnych wystaw tematycznych i pokazów przygotowanych przez nadleśnictwo znalazły się również ciekawe stoiska straży leśnej, Fundacji „W Zielone Gramy” z Lublina, jak również Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. Każda grupa zwiedzająca otrzymała sadzonki drzew leśnych, które będzie można wysadzić wokół szkoły, czy miejsca zamieszkania.

Poczęstunek dla zwiedzających przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Holi.

Nadleśnictwo Parczew otwarte było dla zwiedzających w godzinach od 10.00 do 16.00.EZG

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.