Parczew

Gmina Parczew: uroczyste otwarcie i poświęcenie świetlicy wiejskiej w Wierzbówce

Region Niedz. 23.06.2024 19:58:50
23
cze 2024

W sobotę, 22 czerwca, w sołectwie Wierzbówka odbyło się otwarcie nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej, która służyć będzie również jako siedziba Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą sprawowaną o godz. 14.00 przez ks. Karola Zadrożniaka wikariusza parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie.

Po Eucharystii sołtys Paweł Gołacki przywitał przybyłych na uroczystość gości, pośród których znaleźli się wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Jerzy Szwaj, burmistrz Parczewa Paweł Kędracki z małżonką, radni gminy, przedstawiciele służb mundurowych, wykonawcy inwestycji, sponsorzy oraz mieszkańcy wsi. Prowadzący spotkanie sołtys zaprosił wszystkich na uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie budynku.

- Historyczna chwila dla mieszkańców miejscowości Wierzbówka, ale też dla Gminy Parczew, mieszkańców powiatu parczewskiego. W dniu dzisiejszym oficjalnie otwieramy podwoje świetlicy wiejskiej w Wierzbówce, która została oddana do użytkowania już w ubiegłym roku, ale dziś w sposób uroczysty, otwieramy je dla mieszkańców. Świetlica została wybudowana w miejscu osiemdziesięcioletniego budynku, który nakładem sił mieszkańców Wierzbówki powstał około roku 1960. Stan jego był tragiczny, ale jesteśmy szczęśliwi, że dzięki środkom krajowym, jeszcze za poprzedniego rządu, w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład udało się zrealizować tę inwestycję. Nowa świetlica, to przede wszystkim całkowicie nowa jakość dla mieszkańców, dla tych wszystkich którzy chcieliby ją wynająć przy okazji organizacji różnego rodzaju imprez i spotkań, bo na to też jesteśmy otwarci. Ten budynek, przede wszystkim ma żyć, dzięki niemu ludzie mają się integrować, tu się spotykać i rozwijać swoje pasje – informuje Paweł Kędracki.

Dofinansowanie do tego projektu wynosiło około 2 mln złotych, o które postarała się Gmina Parczew. Najbardziej cieszy fakt, że budynek będzie służył integracji społeczno-kulturalnej mieszkańców, co podkreśla także sołtys Paweł Gołacki: - Otwarcie świetlicy to duży krok naprzód dla naszych mieszkańców. Budynek pozwoli na lepszą pracę Koła Gospodyń Wiejskich, które u nas bardzo prężnie działa. Jest to także miejsce spotkań dla mieszkańców. Wieś się rozwija, pojawiają się nowe twarze, w miejscowości powstają nowe domy, bo ludzie z miasta przenoszą się na wieś. Nowa świetlica na pewno bardziej nas zintegruje.

Podczas wydarzenia nie zabrakło pysznego poczęstunku przygotowanego przez miejscowe koło gospodyń. Oprócz tego organizatorzy zapewnili atrakcje zarówno dla najmłodszych mieszkańców, jak też dla tych nieco starszych. Gościnnie wystąpiły zespoły „Jezioranki” z Jeziora i młodzieżowy zespół Forget Me Not z Parczewa.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.