Parczew

KGW „Górczanie” z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego

Region Sob. 08.06.2024 09:42:02
08
cze 2024

W piątek, 7 czerwca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie uroczyście uhonorowano Koła Gospodyń Wiejskich - laureatów półfinału konkursu o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Nagrody i wyróżnienia wręczył wicemarszałek Marek Wojciechowski.

- Jakiś czas temu otrzymałyśmy zaproszenie od Pani Ewy Szałachwiej, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. Wizyta była wynikiem naszej ostatniej wygranej w wojewódzkim etapie konkursu o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Na uroczystym uhonorowaniu, wraz z nami, gościły również Koło Gospodyń Wiejskich z Wygnanki (gmina Kąkolewnica, powiat radzyński) – zdobywczynie II miejsca oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Zarudzianki” z Zarudzia (gmina Nielisz, powiat zamojski) – zdobywczynie III miejsca. W planie uroczystości znalazła się krótka prezentacja każdego z kół. My opowiedziałyśmy o naszych działaniach i zaśpiewałyśmy „Górecką przyśpiewkę” autorstwa naszej koleżanki Joli Osenko, zachęcając w ten sposób do odwiedzenia naszej pięknej gminy. Na zakończenie zagrał zespół z Wygnanki, co porwało wszystkich do tańca i zachęciło do integracji - relacjonuje Agnieszka Chmielewska członkini KGW w Górkach.

Nadrzędnym celem Konkursu o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP jest ukazanie działalności Kół Gospodyń Wiejskich, a także prezentacja i promocja ich roli w różnych sferach życia społecznego i kulturalnego, często związanego z twórczością ludową przekazywaną z pokolenia na pokolenie. To właśnie KGW spajają i aktywizują lokalne społeczności, a także wpływają na rozwój przedsiębiorczości kobiet.Zdj. KGW Górczanie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.