Parczew

Kiermasz wielkanocny i warsztaty rękodzieła w Siemieniu

Region Pt. 24.03.2023 16:54:00
24
mar 2023

W niedzielę, 26 marca w Zespole Placówek Oświatowych w Siemieniu odbędzie się kiermasz wielkanocny połączony z warsztatami rękodzieła artystycznego z tworzenia palm wielkanocnych.

Ozdoby wielkanocne, stroiki, wianki na drzwi, kartki świąteczne, własnoręcznie wykonane pisanki, ciasta, i inne wypieki będą do nabycia podczas kiermaszu wielkanocnego zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Siemieniu. Wśród wystawców znalazły się Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna w Siemieniu, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie oraz osoby indywidualne zajmujące się na co dzień rękodziełem.

- Już po raz trzeci organizujemy w gminie taki kiermasz, a pierwszy raz po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Mamy bardzo zdolnych mieszkańców i chętnych do współpracy, dlatego chcemy promować ich twórczość, a jednocześnie wskazać, jak ważne jest kultywowanie tradycji. Oprócz sprzedaży prac odbędą się bezpłatne warsztaty z tworzenia palm, aby przekazać młodym ludziom umiejętności, a także połączyć pokolenia - mówi Katarzyna Kowalczyk dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Siemieniu.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.