Parczew

Kierowca autobusu szkolnego „wpadł” podczas „Trzeźwego Poranka”. Mężczyzna miał prawie pół promila alkoholu w organizmie i w takim stanie wiózł dzieci do szkoły

Region Sob. 07.10.2023 08:32:18
07
paź 2023

Parczewscy policjanci 6 października przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Podczas działań „Trzeźwy poranek” mundurowi ujawnili dwóch kierujących „na podwójnym gazie”. Jako pierwszy „wpadł” 44-letni kierowca autobusu szkolnego. Mężczyzna miał prawie pół promila alkoholu w organizmie i w takim stanie wiózł dzieci do szkoły.

W piątek rano w ramach akcji „Trzeźwy poranek” policjanci z parczewskiej drogówki przeprowadzili wzmożone kontrole kierujących. Policyjne działania prowadzone były od godz. 6:00 rano. Przy wykorzystaniu urządzeń Alco-Blow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany przed godziną 8:00 w gminie Siemień. 44-letni kierujący autobusem szkolnym marki Torobus, który dowoził dzieci do placówek szkolnych miał prawie pół promila alkoholu w organizmie.

Kolejnego kierującego parczewscy policjanci zatrzymali około godz. 10:40 w gminie Dębowa Kłoda. 70-latek wsiadł za kierownicę Skody mając w organizmie niemal promil alkoholu.

Obydwu kierującym mundurowi zatrzymali już prawa jazdy. Teraz mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W związku z nowelizacją kodeksu karnego z dniem 1 października b.r. nowe przepisy zaostrzają kary m.in. dla pijanych kierowców. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

sierżant sztabowy Anna Borowik
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Trzeżwy Sob. 07.10.2023 15:45:05

Od 1 października "państwo" nietrzeźwym kierowcom konfiskuje pojazd, którym kierowali, Dzieci do szkoły "z buta".

G G 12345 Sob. 07.10.2023 09:32:51

W Niemczech to by trzeźwy był