Parczew

Milanów: Szkolny Dzień Bezpieczeństwa

Region Pt. 14.06.2024 17:46:11
14
cze 2024

W piątek, 14 czerwca w Szkole Podstawowej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Milanowie miał miejsce Szkolny Dzień Bezpieczeństwa. Na wydarzenie zostali zaproszeni przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Parczewie, Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanowie.

- W związku ze zbliżającymi się wakacjami zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Bezpieczeństwa. Zaprosiliśmy do współpracy gości z OSP w Milanowie oraz PSP w Parczewie, a także przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Parczewie. Nasi goście nie tylko rozmawiali z uczniami o zasadach bezpieczeństwa w czasie wolnym, ale przeprowadzili też warsztaty z pierwszej pomocy, a także zaprezentowali uczniom pracę ze sprzętem pożarniczym. W ramach profilaktyki, uczniowie mieli również możliwość uczestniczyć w warsztatach z użyciem narkogogli i alkogogli – informuje Maria Karpińska, nauczycielka i organizatorka spotkania.

W trakcie pogadanki wyjątkowi goście zwrócili szczególną uwagę na zachowanie podczas pobytu nad wodą lub w górach. Przypomnieli również o zasadach bezpieczeństwa w trakcie poruszania się na drodze. Pouczyli też słuchaczy, aby uważać na niebezpieczeństwa, które mogą pojawić się w internecie. Podkreślili, że ich zadaniem jest czuwanie nad bezpieczeństwem cały czas, więc niezwykle ważne jest, aby w razie zagrożenia nie bać się dzwonić pod numer alarmowy, ponieważ dzięki temu możemy uratować komuś życie.

W trakcie warsztatów z przedstawicielem PSP uczniowie mieli okazję przećwiczyć na fantomach schemat RKO. Ratownik opowiedział również uczniom o zasadach postępowania podczas podtopienia bądź zadławienia. Strażacy z OSP opowiedzieli uczniom o zagrożeniach pożarowych, a także zaprezentowali wyposażenie samochodu ratowniczo – gaśniczego. Podczas spotkania z policjantką uczniowie otrzymali odblaski oraz ulotki z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa i numerami alarmowymi.DG

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.