Parczew

„NASZE SYMBOLE NARODOWE”– konkurs dla sołectw w gminie Jabłoń

Region Pt. 28.04.2023 16:05:51
28
kwi 2023

Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłoniu zaprasza wszystkie sołectwa w gminie Jabłoń do wzięcia udziału w konkursie „NASZE SYMBOLE NARODOWE”. W ramach rywalizacji należy wykonać dekorację przedstawiającą symbol narodowy Rzeczpospolitej Polskiej.

Metoda wykonania dekoracji jest dobrowolna, ale mieszkańcy danego sołectwa muszą wykonać ją samodzielnie. Każda wieś może zgłosić do konkursu tylko jedną dekorację, która powinna być wyeksponowana na terenie danego sołectwa w dniu 2 maja 2023 roku i pozostać na miejscu do momentu jej oceny przez Komisję Konkursową.

Celem przedsięwzięcia jest uczczenie Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, kształcenie postaw patriotycznych i szacunku do symboli narodowych oraz integracja mieszkańców sołectw.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 30 maja, a jego wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej https://jablon.naszabiblioteka.com/ oraz serwisie społecznościowym www.facebook.com/gbpjablon.

Działanie realizowane i dofinansowane jest w ramach Programu Dotacyjnego Biura „Niepodległa" „Symbole Narodowe RP".Inf. Elżbieta Gomółka
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.