Parczew

O bezpieczeństwie w czasie wakacji na pikniku w Wierzchowinach

Region Pon. 26.06.2023 17:51:36
26
cze 2023

W niedzielę, 25 czerwca w Wierzchowinach odbył się piknik rodzinny. Myślą przewodnią, jaka towarzyszyła wydarzeniu były „Bezpieczne wakacje”, czyli zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas wypoczynku na wsi.

- Celem dzisiejszego festynu jest przypomnienie zarówno dzieciom, ale też rodzicom, jak należy postępować w czasie wakacji, by bezpiecznie je spędzić oraz jakie są zagrożenia na wsi. Przy okazji też zbieramy na nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, stary niestety zepsuł się nam, co uniemożliwia branie udziału w akcjach gaśniczych - mówi Kamil Puchacz, prezes OSP Wierzchowiny Stare.

Jak podkreśla Marlena Sikora, prezes KGW w Wierzchowinach organizacja festynu ma ogromne znaczenie, zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa dzieci na wsi, jak również wsparcia miejscowej OSP: - Rozpoczynamy właśnie wakacje i już na samym ich początku chcemy pokazać dzieciom, jak się do nich przygotować, aby przede wszystkim były one bezpieczne, atrakcyjne i mile spędzone. Przy okazji pikniku chcemy wesprzeć naszą straż, która do tej pory bardzo aktywnie działała w naszej gminie. Wyjeżdżała na wszystkie wyjazdy, akcje i w każdej chwili mogliśmy na nią liczyć. Teraz, kiedy zepsuł im się sprzęt, to my postanowiliśmy pomóc druhom strażakom mając nadzieję, że goście wspomogą datkami.

Organizacja imprezy możliwa była dzięki wsparciu Wójta Gminy Siemień, jak również Gminnego Ośrodka Kultury w Siemieniu oraz sponsorom.

Akcję wsparły Koła Gospodyń Wiejskich z Działynia, Amelina, Łubki, Wólki Siemieńskiej oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Jasionki, Siemienia, Stoczka i Ostrówek.

Organizatorami wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzchowinach Starych.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.