Parczew

Obchody Dnia Działacza i Animatora Kultury w powiecie parczewskim

Region Sob. 25.05.2024 09:31:42
25
maj 2024

W piątek, 24 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Parczewie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Działacza i Animatora Kultury. Jest to święto osób, które w sposób szczególny pielęgnują i promują tradycję oraz kulturę regionu, a także swoim zaangażowaniem uwrażliwiają na piękno słowa integrując jednocześnie różne grupy społeczne.

W wydarzeniu udział wzięli Janusz Hordejuk Starosta Parczewski, Artur Jaszczuk wicestarosta, Anna Ignatowicz kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Parczewie, jak również kierownicy i pracownicy ośrodków kultury i bibliotek działających na terenie powiatu parczewskiego. Zaproszenie otrzymały także placówki, z którymi instytucje kultury na co dzień współpracują: Środowiskowe Domy Samopomocy w Laskach i Sosnowicy oraz Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie. Nie zabrakło też uczniów ze szkół średnich z terenu miasta.

Podczas wydarzenia zostały zaprezentowane dwa przedstawienia przygotowane przez grupę TRZY PO TRZY ze Szkoły Podstawowej w Jabłoniu pt. ,,Nasza bajka” oraz grupę teatralną GOKTER ze Szkoły Podstawowej w Milanowie współpracującą z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Milanowie, która przygotowała spektakl ,,Historia z morałem”.
Na zakończenie spotkania życzenia dla wszystkich działaczy kultury złożył wicestarosta powiatu parczewskiego Artur Jaszczuk.

Organizatorem spotkania była Powiatowa Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Parczewie.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.