Parczew

Ogromne straty po nawałnicy w Gminie Siemień. Wszystko trwało dwie minuty

Region Niedz. 06.08.2023 21:49:15
06
sie 2023

W niedzielę, 6 sierpnia, w godzinach popołudniowych przez Gminę Siemień przeszła nawałnica, która zniszczyła dachy, ogrodzenia, zerwała linie energetyczne i połamała wiele drzew. Jak relacjonują mieszkańcy Siemienia wszystko trwało dosłownie półtorej, dwie minuty.

Wiatr niszczył drzewa, budynki i ogrodzenia. Szczególnie ucierpiał dach na kościele parafialnym w Siemieniu, który został zerwany i do budynku dostała się woda. Na szczęście nikt nie ucierpiał, choć tego dnia w parafii odbywały się uroczystości odpustowe. Wiatr zerwał dach również na budynku Banku Spółdzielczego. Ogromnemu zdewastowaniu uległ również park przy Dworze Zaorskich Gospodarstwo Rybackie w Siemieniu, gdzie obecnie znajduje się łowisko. Zniszczone zostały też znajdujące się tam samochody.

Na miejsce zdarzenia przybył Tomasz Kanak Wójt Gminy Siemień, który rozmawiał z mieszkańcami, ale przede wszystkim zapoznał się z poniesionymi stratami. W usuwaniu strat pomagały zastępy jednostek straży pożarnych z całego powiatu parczewskiego.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.