Parczew

Ostatni weekend sierpnia w powiecie parczewskim

Region Pt. 25.08.2023 15:28:16
25
sie 2023

Muzycznie, historycznie, odkrywczo i sportowo zapowiada się ostatni weekend sierpnia w powiecie parczewskim. Na zakończenie wakacji przygotowano wiele wydarzeń, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Gmina Jabłoń zaprasza swoich mieszkańców na Święto Plonów, które odbędzie się 27 sierpnia w Paszenkach. W tej samej gminie, w świetlicy wiejskiej w Dawidach, w sobotę, 26 sierpnia, będzie miało miejsce spotkanie z najstarszymi mieszkańcami tej miejscowości, których opowieści z lat młodzieńczych posłużą za inspirację do napisania scenariusza przedstawienia teatralnego.

W sobotę, 26 sierpnia Ochotnicza Straż Pożarna w Siemieniu będzie obchodzić 100-lecie swojej działalności. Z tej okazji zaplanowana jest Msza święta oraz festyn rodzinny.

Bogaty program na najbliższą sobotę ma Gmina Sosnowica. Tam mieszkańcy gminy o godzinie 14.00 w uroczystej Mszy świętej dożynkowej, w kościele Trójcy Świętej w Sosnowicy, podziękują za tegoroczne plony. Odbędą się również zawody wędkarskie, turniej piłki siatkowej, piknik rodzinny i podsumowanie projektu „Stare po nowemu”.

Czeberakoliada, to wydarzenie, które zintegruje mieszkańców Gminy Milanów w niedzielę, 27 sierpnia. Po uroczystej Mszy świętej w kaplicy św. Floriana w Czeberakach odbędzie się występ kapel ludowych za remizą strażacką. Poza tym organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla starszego, jak i młodszego pokolenia. W tym samym dniu Młodzieżowa Rada Gminy Milanów zaprasza wszystkich chętnych na grę terenową oraz kino letnie.

Również Parczewski Dom Kultury zaprasza w niedzielę wszystkich chętnych na Plac Wolności w Parczewie na koncerty i atrakcje przygotowane z okazji „Pożegnania Lata”. Tym akcentem miasto Parczew zamyka cykl imprez przygotowanych w ramach działań „Lato w mieście”.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.