Parczew

Patriotyczny wieczór serc w Parczewie

Region Sob. 11.11.2023 19:12:09
11
lis 2023

W piątek, 10 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Króla Władysława Jagiełły w Parczewie zaprosili mieszkańców miasta na Wieczór muzyczny „Polska żyje w nas”. Podczas koncertu można było wysłuchać najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów, a przy okazji wesprzeć leczenie Mikołaja Stolarczyka zmagającego się ze zdiagnozowaną złożoną wadą serca.

- Od wielu lat chodził za mną pomysł zorganizowania takiego koncertu patriotycznego, w którym będzie połączony występ dzieci ze wspólnym śpiewaniem. Listopad jest do tego świetnym czasem, a warunki naszej sali gimnastycznej pozwalają na to, żeby można było z rzutnika wyświetlać tekst dla wszystkich. Rok temu taki koncert nam się udał, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, więc w tym roku postanowiłam ten koncert powtórzyć. Zaprosiłam do tego koncertu innych wykonawców ze szkoły, stąd oprócz obu moich chórów „GAUDIUM” i „ GAUDIUM JUNIOR” wystąpił również zespół wokalno-instrumentalny „Defekt” pod kierunkiem Pawła Gdeli - informuje Katarzyna Kowalczuk, nauczycielka i pomysłodawczyni koncertu.

Organizatorów bardzo cieszy fakt, że w tym roku coraz więcej osób z publiczności, w tym dzieci, włączyło się do wspólnego śpiewania. Wydarzenie połączyło także wszystkich ludzi wielkich serc, którzy wsparli leczenie Mikołaja Stolarczyka. Chłopiec urodził się jako wcześniak z zespołem wrodzonych wad serca. Jest uczniem klasy 0 c, o czym mówi jego wychowawczyni Aleksandra Skrzeczkowska: - Mikołaj trafił o nas we wrześniu. Na zajęcia uczęszcza bardzo chętnie, jest otwartym, ciepłym chłopcem. Jak wiemy ma bardzo wiele schorzeń, chore serduszko, przeróżne choroby współistniejące, które niestety mu towarzyszą. Utrudnia mu to takie codzienne uczęszczanie do szkoły. Jego nieobecności są spowodowane wizytą w szpitalu i wizytami u lekarzy. Mam nadzieję, że ta zbiórka bardzo mu pomoże, bo niestety to leczenie, jak wiemy, jest drogie.

Organizatorzy wydarzenia składają serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wzięły udział w koncercie, wsparły leczenie Mikołaja i wspólnym śpiewem uczciły obchody Święta Niepodległości.Zdj. Iwona Lis
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.