Parczew

Pierwszy dzwonek już zabrzmiał. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Milanowie

Region Pon. 04.09.2023 18:46:48
04
wrz 2023

W poniedziałek, 4 września Mszą świętą o godzinie 8.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Milanowie, a następnie uroczystym apelem społeczność Szkoły Podstawowej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Milanowie rozpoczęła nowy rok szkolny 2023/2024.

- Kohelet w Starym Testamencie napisał, że wszystko pod słońcem ma swój czas. Na wszystko jest czas. Był czas wakacji, odpoczynku, relaksu. Ale jest też czas, aby rozwijać to, co Pan Bóg nam dał, a Pan Bóg dał Wam, drogie dzieci, i nam wszystkim wiele talentów. Nie ma na świecie człowieka, który jak to się mówi, byłyby ,,beztalenciem”. Każdy coś otrzymał, bo każdy coś potrafi robić. Dlatego idziecie do szkoły, żeby przy pomocy waszych nauczycieli, wychowawców te talenty rozwijać. Bo w życiu trzeba umieć coś zrobić. Pan Bóg daje te możliwości, te talenty, żebyśmy je rozwijali, bo też będziemy służyć innym – mówił do zgromadzonych ks. Roman Wojtczuk, proboszcz parafii.

Następnym punktem uroczystości był apel, który odbył się w hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej. Zgromadzonych gości, nauczycieli, pracowników obsługi, rodziców, a przede wszystkim uczniów powitała dyrektor szkoły Agnieszka Tarasiuk.

- Szkoła to nie tylko miejsce przekazywania wiedzy, umiejętności i nauki, ale również zdobywania wielu cennych doświadczeń. Wszyscy uczymy się tu współpracować, rozwiązywać problemy, wspierać się nawzajem i szanować. A ponieważ to ogromnie ważne elementy ludzkiego życia, wspólnie musimy zadbać, by szkoła była miejscem bezpiecznym, życzliwym i otwartym. Tylko w takich warunkach rozwój powierzonych nam, nauczycielom, dzieci może przebiegać prawidłowo, a nauka będzie przychodzić im z łatwością. Stworzenie tak dobrej atmosfery będzie możliwe tylko wtedy, gdy razem – uczniowie, nauczyciele i rodzice – będziemy się o to starać.

Uczniowie rozpoczną zajęcia już jutro, 5 września, o godzinie 8.10.DG

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.