Parczew

Podstępem wywabili z domu, wywieźli i pobili

Region Wt. 11.07.2023 18:12:38
11
lip 2023

Parczewscy policjanci zatrzymali 19-latka i 25-latka, którzy pod pretekstem pomocy w naprawie samochodu wywabili z domu 29-latka, wywieźli w ustronne miejsce i go pobili. Napastnicy w ten sposób chcieli wymusić odzyskanie długu. Sprawcy już usłyszeli zarzuty, za które grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 8 lipca. Dyżurny jednostki otrzymał telefon od mężczyzny, który twierdził, że został pobity i udało mu się uciec z miejsca zdarzenia, natomiast potrzebuje pomocy.

Przybyły na miejsce patrol policji potwierdził zgłoszenie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 29-latek pod pretekstem pomocy w naprawie samochodu, podstępem został wywabiony z miejsca zamieszkania. Mężczyzna nie znał szczegółów pomocy – ale się zgodził. Następnie wsiadł do pojazdu swojego znajomego, który zawiózł go w rejon starej mleczarni na terenie gminy Jabłoń. Tam przebywała grupa kilku osób.Gdy wyszedł z pojazdu, podbiegł do niego jeden z mężczyzn, który zaczął go bić i kopać po całym ciele. Na szczęście 29-latkowi udało się oswobodzić i uciec.

Szybkie działanie parczewskich funkcjonariuszy doprowadziły do ustalenia marki pojazdów jakimi poruszali się sprawcy oraz ich personaliów. W rejonie jednej ze stacji paliw zauważyli grupę osób odpowiadającym rysopisowi napastników. Cała czwórka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie.

Wszystko wskazywało na to, że sprawcami pobicia są dwaj mężczyźni: 19 -letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego oraz jego 23-letni kompan z gminy Jabłoń.
Mężczyźni decyzją prokuratora mają zasądzony dozór policji połączony z zakazem zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzonym. Kodeks karny za pobicie oraz wymuszenia wierzytelności przewiduję do 5 lat pozbawienia wolności.sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.