Parczew

Potrącenie rowerzysty na przejeździe rowerowym

Region Śr. 06.09.2023 15:16:19
06
wrz 2023

We wtorek, 5 września przy rondzie na ul. Aleja Jana Pawła II w Parczewie kierujący Mazdą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który wjechał na przejazd rowerowy. Cyklista z obrażeniami ciała zabrany został do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

5 września po godzinie 7:00 rano w Parczewie policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem kierującego rowerem i osobówki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 59-letni kierujący Mazdą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście wjeżdżającemu na przejazd rowerowy. Jak oświadczył 59-latek, rowerzysta znajdował się w „martwym polu” i go nie zauważył.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia. Nie stwierdzili u nich alkoholu. Cyklista z obrażeniami ciała zabrany został do szpitala. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.sierżant sztabowy Anna Borowik

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
mihau Śr. 06.09.2023 14:48:55

Przy okazji tej przykrej sytuacji chciałabym zwrócić uwagę na problem, który pojawił się w Parczewie od momentu wybudowania ścieżek rowerowych i przejazdów dla rowerów. Wielu rowerzystów uważa, że (głownie Al. Zwycięstwa) wszystkie przejścia są pieszo-rowerowe i śmiało wjeżdża na nie rowerem. I tutaj jest miejsce do popisu dla naszych policjantów z drogówki. Nie chowajcie się w krzakach za działkami tuż przy wylocie z Parczewa, tylko zacznijcie jakąś akcję informacyjną, edukujcie tych rowerzystów i wyjaśniajcie, jakie niebezpieczeństwo na siebie ściągają. Już nawet bez mandatów, może jakoś miesiąc wytrzymacie ;)