Garwolin

Powiat garwoliński: najlepsi z wiedzy pożarniczej /ZDJĘCIA/

Region Śr. 29.03.2023 19:05:08
29
mar 2023

Piotr Szarek, Marcel Łysiak i Krzysztof Gładysz reprezentować będą powiat garwoliński w wojewódzkich eliminacjach 45. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W powiatowym etapie, który odbył się 29 marca w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte udział wzięło 64 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W ten szczególny sposób popularyzowana jest znajomość przepisów i norm przeciwpożarowych, zasady zachowania i postępowania na wypadek pożaru. Turniej wiedzy pożarniczej jest okazją do zdobycia, a jednocześnie wykazania się wiedzą nt. organizacji ochrony przeciwpożarowej, techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Do eliminacji powiatowych dotarło 64 finalistów eliminacji gminnych i szkolnych w dwóch grupach wiekowych ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.- Wystartowali uczniowie ze wszystkich szkół prowadzonych przez powiat garwoliński oraz liceum z Łaskarzewa i 12 Zarządów Gminnych ZOSP RP powiatu garwolińskiego. Rywalizacja była naprawdę zacięta- mówi dhJerzy Jaroń, wiceprezes ZOP ZOSP RP w Garwolinie. W komisji konkursowej zasiedli prezes ZOP ZOSP RP dh Waldemar Sabak, wiceprezesi dh Wiesław Gąska i Jerzy Jaroń, dh Henryk Rosłaniec i zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie mł. bryg. Tomasz Biernacki.

W kategorii klas I – IV szkoły podstawowej zwycieżył Krzysztof Gładysz przed Zofią Borowską i Dominikiem Miką

Wśród uczniów klas V – VIII szkoły podstawowej wygrała Marcel Łysiak, który wyprzedził Zofię Dziwiszek i Michała Piłkę

W gronie szkół ponadpodstawowych triumfował Piotr Szarek, drugie miejsce zajął Kacper Siarkiewicz, a trzecie Weronika Płatek.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie, a o randze przedsięwzięcia świadczył m.in. udział w nim niemal całego składu zarządu powiatowego, starosty garwolińskiego Mirosława Walickiego, wicestarosty Marka Ziędalskiego, zastępcy komendanta powiatowego PSP mł. bryg. Tomasza Biernackiego, kpt. Łukasza Grzyba, dyrektor ZS nr 1 im. Bohaterów Westerplatte Marzeny Tudek.

Patronat nad turniejem objął starosta garwoliński. Nagrody ufundowali starosta i Bank Spółdzielczy w Garwolinie.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Wojtek strażak Czw. 30.03.2023 09:53:34

Normalnie szok. Prezes gminny strażaków z Parysewa nie wystawił drużyny. A taki niby aktywny.