Parczew

Przed cyklistami Ultramaraton Piękny Wschód w Parczewie

Region Pt. 19.04.2024 10:45:40
19
kwi 2024

Przed miłośnikami rowerów i kolarstwa jedno z ważniejszych wydarzeń sportowych w województwie lubelskim, a mianowicie 9 edycja Ultramaratonu Piękny Wschód. Wyścigi organizowane przez Parczewską Grupę Rowerową, przy współpracy z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych RP, odbędą się w dniach 27 – 28 kwietnia w Parczewie.

Pomysłodawcą zawodów szosowych i popularyzatorem kolarstwa jest Włodzimierz Oberda, prezes Parczewskiej Grupy Rowerowej, który od 2007 roku z powodzeniem organizuje zawody na szosie.

Na samym początku były to imprezy jednodniowe, ale od 2013 roku organizowany był wieloetapowy wyścig kolarski na szosie dla kolarzy amatorów pod nazwą LUBELSKA VUELTA. W 2019 roku odbyła się jego ostatnia edycja, a ukoronowaniem organizacji wyścigów na szosie w okolicach Parczewa, były przeprowadzone w 2020 roku Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport PZKol w Indywidualnej Jeździe na Czas. Maratony kolarskie Piękny Wschód oraz Mały Piękny Wschód organizowane są od 2015 r. Ultramaraton Piękny Wschód rozgrywany jest na dystansie około 520 km, natomiast Maraton Mały Piękny Wschód proponuje uczestnikom dystans do pokonania – około 270 km. Podczas obu tych wyścigów zawodnicy pokonują dystans jadąc NON STOP.

W tym roku, ze względu na modernizację obiektu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, biuro zawodów oraz spotkanie integracyjne zostało umiejscowione w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, ul. 11 Listopada 90 w Parczewie.

Miejscem startu, w sobotę, 27 kwietnia będzie miejski Rynek. Start pierwszej grupy na dystansie 500 km o godz. 7.00.

W wydarzeniu przewidziany jest udział żołnierzy z 19 Brygady Zmechanizowanej z Lublina, a także z 18 Dywizji Zmechanizowanej z Siedlec. Związane to jest z ustanowionym w dniu 27 kwietnia corocznym Dniem Sportu, Sprawności Fizycznej i Zdrowego Trybu Życia w resorcie obrony narodowej.

Trasa dłuższego przejazdu prowadzi między innymi przez: Ostrów Lubelski, Cyców, Wojsławice Hrubieszów, Żółkiewkę, Józefów n/W, Dęblin, przez Kock do Parczewa, natomiast kolarze na krótszym dystansie pojadą przez Ostrów Lubelski, Cyców, Wojsławice i przez Wierzbicę-Osadę nawrócą do Parczewa.

Potrzebne informacje, numer kontaktowy do organizatora oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej: https://pieknywschod.com.plNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.