Parczew

Przywłaszczył auto byłej żony i schował je w krzakach

Region Sob. 15.07.2023 12:49:22
15
lip 2023

50-latek odpowie za przywłaszczenie pojazdu oraz sprzętu komputerowego na szkodę swojej byłej żony. Wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzoną na 3500 zł. Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których przyznał się częściowo. Policjantom tłumaczył, że użytkowany przez niego pojazd, był mu potrzebny, więc postanowił schować go w krzakach. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek, 13 lipca do parczewskiej komendy zgłosiła się 33-lenia mieszkanka powiatu włodawskiego. Kobieta oświadczyła, że jej były maż zamieszkujący na terenie gminy Podedwórze przywłaszczył pojazd marki Audi oraz sprzęt komputerowy stanowiący jej własność. Ponadto kilkukrotnie prosiła byłego męża o zwrot, lecz on nie reagował.

Sprawą zajęli się parczewscy kryminalni. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 33 - latka oraz 50 - latek są w trakcie sprawy rozwodowej oraz posiadają rozdzielność majątkową. Faktycznie właścicielem pojazdu jest 33 -latka, natomiast 50-latek użytkował pojazd. Kobieta chciała, aby pojazd wrócił w jej posiadanie. Natomiast były małżonek twierdził, że pojazd jest mu potrzebny i chcąc uniknąć zwrotu postanowił schować go w miejscu zakrzaczonym na terenie swojej posesji.

Policjanci w toku wykonywanych czynności ujawnili pojazd marki Audi ze zmienionymi tablicami rejestracyjnymi, które miały wprowadzić w błąd funkcjonariuszy. Ponadto w trakcie przeszukania ujawnili komputer wraz z monitorem stanowiące własność pokrzywdzonej. Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli mienie wraz z dokumentacją. 50-latek został zatrzymany.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia, do których przyznał się częściowo. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
zakochany kundel Niedz. 16.07.2023 03:07:07

50-cio latek i 33-latka a tle audi starsze od niej o 10 lat . Jakie to romantyczne :)