Parczew

„Razem przeciwko przemocy” Piknik Rodzinny w Sosnowicy

Region Pon. 02.10.2023 09:49:25
02
paź 2023

Piknik Rodzinny, który został zorganizowany w sobotę, 30 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Sosnowicy ukierunkowany był na przeciwdziałanie przyczynom przestępczości oraz promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W programie spotkania znalazły się pogadanka profilaktyczna z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Parczewie, a dla dzieci zabawy z animatorkami oraz bańki mydlane i balony. Oprócz tradycyjnego poczęstunku panie z KGW przygotowały watę cukrową i popcorn.

- Miałam tę przyjemność realizować zadanie z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości dla jednostek sektora finansów publicznych na 2023 rok. Zadanie miało na celu stworzenie kołom gospodyń wiejskich lepszych warunków do działania. Zakupiony sprzęt taki jak m.in. grill kontaktowy, profesjonalna patelnia gazowa, zestaw z wózkiem do przygotowania waty cukrowej, robot planetarny, maszyna do popcornu czy dyspenser do napojów został wykorzystany do realizacji Pikniku Rodzinnego, w którym uczestniczyło pięć kół gospodyń wiejskich, które otrzymały sprzęt. Piknik Rodzinny został zorganizowany dla społeczności lokalnej i ukierunkowany jest na przeciwdziałanie przyczynom przestępczości, ze szczególnym uwzględnieniem przeciwdziałania zjawiskom przemocy domowej, przestępstw na szkodę małoletnich, cyberprzestępczości, oszustw, lichwy oraz promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym - informuje Joanna Balicka, pracownik do spraw inwestycji i zamówień publicznych w Urzędzie Gminy Sosnowica.

W spotkaniu wzięły udział koła gospodyń wiejskich z Sosnowicy, Pieszowoli, Starego Orzechowa, Górek i Lejna.

- Uczestniczymy w niezwykłym wydarzeniu, bo mamy podsumowanie bardzo dobrej działalności kół gospodyń wiejskich, które zostały zauważone z perspektywy stolicy. Ta aktywność została wyróżniona. Koła gospodyń wiejskich z Górek, Lejna, Pieszowoli, Starego Orzechowa i Sosnowicy otrzymały wsparcie w postaci sprzętu i różnego rodzaju wyposażenia, dzięki przychylności Funduszu Sprawiedliwości, który wsparł naszą działalność. Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach działalność kół, jest to działalność niewdzięczna, bo wszyscy uciekamy w świat mediów, w świat rozrywek, które znajdują się w internecie, natomiast panie swoim zaangażowaniem pokazują, że warto wracać do korzeni, do tradycji, do pięknych strojów ludowych, do różnego rodzaju twórczości kulturalnej – podkreśla Sławomir Czubacki, Wójt Gminy Sosnowica.

Wydarzenie zostało dofinansowane z Funduszu Sprawiedliwości.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.