Parczew

Stypendia zostały rozdane! Gala stypendystów w Gminie Milanów

Region Pt. 17.11.2023 10:25:15
17
lis 2023

W czwartek, 16 listopada, w Gminnym Ośrodku Kultury w Milanowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Wójta Gminy Milanów za rok szkolny 2022/2023. Nagrody trafiły do szczególnie uzdolnionych uczniów uczęszczających do szkół na terenie Gminy Milanów.

- Na dzisiejszej gali po raz pierwszy przekazaliśmy stypendia dla zdolnych dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół podstawowych na terenie naszej gminy. Przyznaliśmy stypendium w trzech kategoriach: stypendium naukowe, artystyczne i sportowe. Na nasz projekt odpowiedziało 16 uczniów, komisja która weryfikowała wnioski zarekomendowała dofinansowanie dla 12 uczniów i dzisiaj właśnie otrzymali stypendia – 6 naukowych oraz 6 artystyczno – sportowych, bo byli to młodsi uczniowie z klas I-III. Ideą powstania tej inicjatywy była kwestia zmotywowania dzieci i młodzieży do jeszcze bardziej wytężonej pracy, bo jak wiemy sukces sam nie przychodzi, trzeba na niego bardzo dużo pracować. Jest to tak naprawdę nasz wspólny sukces – samorządu, ale i wychowawców, nauczycieli i rodziców – mówi Wójt Gminy Milanów, Paweł Krępski.
Stypendia najzdolniejszym uczniom wręczyli Wójt Gminy wspólnie z Przewodniczącą Komisji Oświaty, radną Dorotą Ilczuk. Wydarzenie uświetniły występy wokalne stypendystek Joanny Żebrowskiej ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Milanowie oraz Urszuli Magier ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rudnie.

Stypendium otrzymali:


w kategorii za wybitne osiągnięcia naukowe:
Wiktoria Wedyniuk
Aleksandra Mostowiec
Marta Małafiejew
Aleksandra Gromysz
Urszula Magier
Oliwia Trokowicz

w kategorii za wybitne osiągnięcia artystyczne w klasach I-III:


Joanna Żebrowska

w kategorii osiągnięć w sporcie w klasach I-III:

Jakub Mostowiec
Jan Chilimoniuk
Antoni Ściuba
Antoni Dębowczyk
Filip SawczukDG
EZG

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.