Parczew

Szansa na projekt społeczny dla małych organizacji pozarządowych z powiatu parczewskiego

Region Czw. 23.03.2023 15:30:04
23
mar 2023

Nawet 6500 zł mogą otrzymać młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z powiatów tomaszowskiego, zamojskiego, krasnostawskiego, hrubieszowskiego, chełmskiego, łęczyńskiego, włodawskiego, bialskiego, a także parczewskiego w ramach edycji programu Aktywna Lubelszczyzna.

W środę, 22 marca o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Parczewie odbyło się spotkanie informacyjne skierowane do małych organizacji pozarządowych, w tym kół gospodyń wiejskich, jak również drużyn OSP i nieformalnych grup społeczników. W ramach grantu organizacje te będą mogły zrealizować projekt społeczny lub wzmocnić instytucjonalnie swój podmiot poprzez zakup niezbędnego wyposażenia.

- Spotkanie było niezwykle owocne, a sam program niewątpliwie potrzebny, szczególnie dla organizacji, które jeszcze nie mają doświadczenia i bogatego zaplecza w swojej działalności. Przede wszystkim korzystne są warunki dla początkujących, młodych stowarzyszeń, bo nie trzeba wnosić wkładu własnego. Plusem jest także łatwa obsługa generatora wniosków. Szkolenie dało możliwość zadawania pytań i otrzymania jasnych, jednoznacznych odpowiedzi. Wartością dodaną spotkania była też wymiana doświadczeń, pomysłów i potrzeb. Frekwencja świadczyła o tym, że tego typu szkolenia są potrzebne – podsumowuje Aneta Szyszkowska inspektor ds. promocji i rozwoju gminy w Urzędzie Gminy Dębowa Kłoda odpowiedzialna również za współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Uprawnione podmioty mogą skorzystać ze wsparcia w postaci grantu, a także szkoleń, działań promocyjnych oraz wsparcia mentoringowego.

Operatorami konkursu są Stowarzyszenie Czajnia i Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie. Nabór wniosków potrwa do 13 maja 2023 roku.Fot. powiat parczewski
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.