Parczew

Szkolenie strzeleckie w powiecie parczewskim, w ramach projektu ,,Bezpieczna Kobieta”

Region Sob. 16.09.2023 13:25:29
16
wrz 2023

Doskonale wiemy, jak ważne w dzisiejszych czasach jest bezpieczeństwo. W sobotę, 16 września, na strzelnicy w Milanowie, odbyło się szkolenie strzeleckie w ramach projektu ,,Bezpieczna Kobieta – program szkoleń dla kobiet” organizowane przez Stowarzyszenie Aktywna Lubelszczyzna.

- Podczas dzisiejszych zajęć Panie mogą zapoznać się z bronią kulową bocznego i centralnego zapłonu, poznać jej obsługę, sprawdzić swoje umiejętności. Program ,,Bezpieczna Kobieta” obejmuje również zajęcia z samoobrony, pierwszej pomocy, prowadzone są zajęcia na strzelnicy wirtualnej i strzelnicy kulowej – mówi Zbigniew Karpiuk, instruktor zajęć.

W szkoleniu wzięły udział mieszkanki powiatu parczewskiego. Oprócz zajęć praktycznych, szkolenie obejmowało też treści teoretyczne. Panie zostały zapoznane z zasadami BHP, z różnego rodzaju bronią i dowiedziały się, jak tak naprawdę wygląda walka na froncie.

- Myślę, że ważne jest żeby każda kobieta potrafiła się obronić, aby po prostu czuć się bezpiecznie. Potrzebne jest to nawet w takich powszechnych czynnościach jak spacer, czy praca, bo każdy pracuje w różnych miejscach i ważne jest aby nawet w małym stopniu zadbać o siebie i wiedzieć, jak się zachować w sytuacji zagrożenia – informuje Samanta Lamczyk – Kaczorek, uczestniczka szkolenia.

Projekt ,,Bezpieczna Kobieta – program szkoleń dla kobiet z zakresu psychologii, zachowań w sytuacjach kryzysowych, samoobrony, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wyszkolenia strzeleckiego. Edycja Pierwsza” został zrealizowany dzięki całkowitemu dofinansowaniu ze środków budżetu państwa.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.