Parczew

Tragiczny wypadek podczas prac polowych

Region Sob. 08.07.2023 18:15:53
08
lip 2023

Do tragicznego wypadku w rolnictwie doszło w czwartek, 6 lipca w miejscowości Bednarzówka w powiecie parczewskim. 51-letni właściciel gospodarstwa został wciągnięty przez prasę rolniczą do belowania słomy. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Parczewscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku przy pracy w rolnictwie, do którego doszło w czwartek, 6 lipca w godzinach wieczornych w miejscowości Bednarzówka.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 51-letni właściciel gospodarstwa, wykonywał prace polowe na swojej łące polegające na belowaniu siana. W pewnym momencie z nieznanych przyczyn został wciągnięty do pracującej maszyny. 51-latek na skutek poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku. Decyzją prokuratora, ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem badań sekcyjnych.

W związku z rozpoczętym sezonem prac polowych, policja apeluje o ostrożność i rozsądek podczas przygotowywania i korzystania z maszyn rolniczych. Większość zagrożeń i nieszczęśliwych wypadków można uniknąć stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.

sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.