Parczew

Tymczasowy areszt dla 19-latka za posiadanie narkotyków

Region Śr. 20.09.2023 13:30:31
20
wrz 2023

Policjanci z Parczewa zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu puławskiego, który w samochodzie przewoził znaczne ilości narkotyków. Z kolei w jego miejscu zamieszkania mundurowi znaleźli nielegalne rośliny konopi. Młody mężczyzna usłyszał zarzuty, a sąd aresztował go tymczasowo na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło 15 września w Parczewie. Mundurowi zwrócili uwagę na zaparkowany samochód marki Kia i osoby, które na widok policjantów zaczęły zachowywać się bardzo nerwowo. Jeden z mężczyzn zasłaniał swoim ciałem bagażnik samochodu. W trakcie przeszukania samochodu funkcjonariusze ujawnili woreczki z zawartością suszu roślinnego. Z kolei w mieszkaniu 19-latka policjanci znaleźli nielegalne rośliny konopi.

Młody mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Parczewie, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz uprawy roślin konopi innej niż włóknistej. Mężczyzna przyznał się i oświadczył, że zabezpieczone narkotyki są jego własnością.

Na wniosek Prokuratora Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.Za popełnione przestępstwa podejrzanemu może grozić kara od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Anna Borowik

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.