Parczew

Tymczasowy areszt dla sprawcy przemocy domowej

Region Pon. 23.10.2023 14:04:07
23
paź 2023

Na okres trzech miesięcy trafił do tymczasowego aresztu 27-latek z gminy Siemień, który znęcał się fizycznie, psychicznie nad swoją żoną jak również groził jej pozbawieniem życia. Mężczyzna został zatrzymany przez parczewskich policjantów. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Na wniosek Policji i Prokuratury Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 27-letniego mieszkańca gminy Siemień. Mężczyzna podejrzany jest o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją żoną oraz kierowanie wobec niej gróźb pozbawienia życia. Najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Kobieta postanowiła przerwać dramat toczący się w jej mieszkaniu i złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Jak ustalili funkcjonariusze, 27-latek będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi, popychał, kopał, stale niepokoił, wzbudzał lęk, a nawet groził pozbawieniem życia. 27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Przypominamy, że za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Prawo zabrania stosowania przemocy i krzywdzenia swoich bliskich. Jesteś świadkiem/ofiarą przemocy? Nie bój się reagować lub prosić o pomoc. Zgłoś sprawę na Policję lub do instytucji zajmującej się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

sierżant sztabowy Anna Borowik


POBIERZ APLIKACJĘ0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.