Parczew

Uwierzyła w miłość i straciła ponad 30 tysięcy złotych

Region Sob. 06.07.2024 12:01:23
06
lip 2024

49-letnia mieszkanka powiatu parczewskiego straciła ponad 30 tysięcy złotych, po tym jak poznała w Internecie mężczyznę o imieniu Raimi, deklarującego bezwarunkową miłość i wspólne mieszkanie. Wierząc w jego intencje zaciągnęła kredyt i udostępniła dane kart. Kiedy deklaracje zaczęły wydłużać się w czasie, a bankowiec poinformował o nieznanych transakcjach kobieta zaczęła mieć podejrzenia i o sprawie poinformowała odpowiednie służby.

Parczewscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa, którego ofiarą padła 49-latka z powiatu parczewskiego. Kobieta poinformowała mundurowych o nawiązanym poprzez komunikatory społeczne kontakcie z mężczyzną o imieniu Raimi. Podawał się za Indianina, ale nigdy nie wspominał, gdzie aktualnie przebywa. To on jako pierwszy zaczepił 49-latkę i zaczął z nią systematycznie korespondować.

W ciągu kilku miesięcy nawiązała się więź między obojgiem. Mężczyzna zaczął deklarować rzekomą miłość, przyjazd do Polski, zakup mieszkania oraz wspólną przyszłość. Po pewnym czasie poprosił ją pieniądze potrzebne do sfinalizowania podróży i zakupu biletu do Polski. 49-latka wierząc w dobre intencje zgodziła się na pomoc. Nie posiadając odpowiedniej kwoty zaciągnęła zobowiązania finansowe, które przekazała na wskazane konto.

Z czasem w rozmowach oraz korespondencji zaczęły pojawiać się kolejne prośby o przekazanie pieniędzy. Oszust nakłaniał kobietę do zakupu kart przedłaconych i uzyskania dostępu do środków na nich się znajdujących, wyprzedaży majątku i rzeczy wartościowych.

49-latka nieświadoma konsekwencji przekazała niezbędne dane do obsługi zakupionych kart. Pewnego dnia skontaktował się z nią konsultant banku, pytając o wykonywane operacje. Kobieta zaprzeczyła i zdała sobie sprawę, że mogła paść ofiarą oszustwa. Nie zastanawiając się długo, o zaistniałej sytuacji poinformowała odpowiednie służby. W wyniku nieszczęśliwej miłości oraz zbyt dużej ufności w stosunku do nowo poznanego „znajomego” straciła ponad 30 tysięcy złotych.

Tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustów!

sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.